Консультируем по вопросам регистрации финансовых учреждений

Регистрация всех видов финансовых учреждений. Создание отделений финансовых компаний. Лицензирование деятельности финансовых учреждений. Сопровождение купли-продажи финансовых компаний. 

tel: 0671013668, 0993869134 Viber, Telegram, WhatsApp.

email: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Skype: Lawfin1 Консультация бесплатно!!!

Назначение работника, ответственного за проведение финансового мониторинга в финансовой компании, ломбарде, кредитном учреждении

Назначение работника, ответственного за проведение финансового мониторинга в финансовой компании, ломбарде, кредитном учреждении

Работник, ответственный за проведение финансового мониторинга (далее - ответственный работник), назначается руководителем финансовой компании (ломбарда, кредитной компании) не позднее дня установления деловых отношений с клиентом, предусматривает участие финансовой компании (ломбарда, кредитной компании) в финансовых операциях, определенных частью первой статьи 8 Закона.

Відповідальний працівник фінансової компанії (ломбарду, кредитної компанії) призначається за посадою на рівні керівництва фінансової компанії (ломбарду, кредитної компанії) і є незалежним у своїй діяльності щодо проведення фінансового моніторингу та підзвітним тільки керівнику фінансової компанії (ломбарду, кредитної компанії).

Виконання повноважень відповідального працівника може бути покладено на керівника фінансової компанії (ломбарду, кредитної компанії).

Одна і та сама особа не може бути призначена одночасно відповідальним працівником фінансової компанії (ломбарду, кредитної компанії) і його відокремленого підрозділу, а також одночасно у декількох відокремлених підрозділах.

Посадову інструкцію відповідального працівника затверджує керівник фінансової компанії (ломбарду, кредитної компанії).

Фінансова компанія (ломбард, кредитна компанія, їх відокремлені підрозділи) повідомляють Держфінмоніторинг відповідно до встановленого Мінфіном порядку про:

  • призначення відповідального працівника або особи, яка тимчасово виконує його обов’язки, - протягом трьох робочих днів з дня призначення;
  • звільнення відповідального працівника або особи, яка тимчасово виконує його обов’язки, - протягом трьох робочих днів з дня звільнення.

Особа, вперше призначена на посаду відповідального працівника, повинна протягом трьох місяців з дня призначення пройти навчання в установленному законодавством порядку.

Відповідальний працівник є особою, на яку покладаються організація та координація діяльності з проведення фінансовою компанією (ломбардом, кредитною компанією, їх відокремленими підрозділами) фінансового моніторингу.

У разі незгоди відповідального працівника з вказівками керівника фінансової компанії (ломбарду, кредитної компанії їх відокремленими підрозділами) щодо проведення фінансового моніторингу відповідальний працівник може повідомити про це Держфінмоніторинг з письмовим викладенням своїх заперечень.

Відповідальний працівник повинен мати:

  • бездоганну ділову репутацію,
  • вищу освіту,
  • досвід роботи не менше року у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення або у відповідній сфері діяльності фінансової компанії (ломбарду, кредитної компанії), працювати в фінансовій компанії (ломбарді, кредитній компанії, їх відокремленому підрозділі) за основним місцем роботи.

Призначення відповідального працівника здійснюється після перевірки ділової репутації кандидата на посаду відповідального працівника.

Перевірка ділової репутації кандидата на посаду відповідального працівника здійснюється на підставі поданих ним оригіналів документів:

  • паспорта,
  • трудової книжки,
  • документів про освіту та/або підвищення кваліфікації,
  • довідки про відсутність судимості, отриманої в органах внутрішніх справ.

Такі документи або їх копії повинні зберігатись у фінансової компанії (ломбарді, кредитній компанії) первинного фінансового моніторингу.

Перевірка відповідності кандидата на посаду відповідального працівника вимогам, встановленим Положенням (Положення про здійснення фінансового моніторингу фінансової компаніїми первинного фінансового моніторингу, державне регулювання та нагляд за діяльністю яких здійснює Міністерство юстиції України. МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ. Наказ від 18.06.2015  № 999/5), здійснюється керівником або особою, яка виконує його обов’язки.

У разі призначення відповідальним працівником керівника фінансової компанії (ломбарду, кредитної компанії) перевірка його ділової репутації здійснюється відповідним органом управління фінансової компанії (ломбарду, кредитної компанії) або засновниками.

Підтвердження ділової репутації кандидата на посаду відповідального працівника за результатами її перевірки оформлюється письмовим висновком, який підписується керівником фінансової компанії (ломбарду, кредитної компанії) або особами, які здійснювали перевірку ділової репутації, або затверджується відповідним органом управління фінансової компанії (ломбарду, кредитної компанії).

У разі наявності у фінансової компанії (ломбарду, кредитної компанії, їх відокремлених підрозділів) керівник фінансової компанії (ломбарду, кредитної компанії) за поданням керівника відокремленого підрозділу призначає відповідального працівника відокремленого підрозділу.

Відповідальний працівник відокремленого підрозділу є незалежним у своїй діяльності щодо проведення фінансового моніторингу та підзвітним тільки керівнику фінансової компанії (ломбарду, кредитної компанії).

Виконання повноважень відповідального працівника відокремленого підрозділу може бути покладено на керівника відокремленого підрозділу.

На час відсутності (відпустка, відрядження, хвороба) відповідального працівника або у разі неможливості виконання покладених на нього обов’язків призначається особа, яка тимчасово виконує його обов’язки.

На вказану особу поширюються права та обов’язки, встановлені для відповідального працівника.

У разі звільнення відповідального працівника керівник фінансової компанії (ломбарду, кредитної компанії) не пізніше наступного робочого дня після його звільнення призначає іншого відповідального працівника.

Допускається виконання обов’язків відповідального працівника особою, яка тимчасово виконує його обов’язки, в разі звільнення відповідального працівника на строк перевірки ділової репутації кандидата на посаду відповідального працівника, який не повинен перевищувати двох місяців.

До повноважень відповідального працівника, зокрема, належать:

  • прийняття рішення про повідомлення Держфінмоніторингу про фінансові операції, щодо яких є мотивовані підозри, що вони пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або якщо вони пов’язані, стосуються чи призначені для фінансування тероризму та/або фінансування розповсюдження зброї масового знищення;
  • прийняття рішення про інформування правоохоронних органів, визначених законодавством, про фінансові операції, щодо яких є підозри, що вони пов’язані, стосуються чи призначені для фінансування тероризму та/або фінансування розповсюдження зброї масового знищення;
  • проведення щорічних внутрішніх перевірок діяльності фінансової компанії (ломбарду, кредитної компанії (відокремленого підрозділу) та його працівників щодо дотримання ними законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, а також виконання правил та програм проведення фінансового моніторингу;
  • право доступу до всіх приміщень, документів, засобів телекомунікації фінансової компанії (ломбарду, кредитної компанії (відокремленого підрозділу);
  • залучення будь-яких працівників фінансової компанії (ломбарду, кредитної компанії (відокремленого підрозділу) до здійснення заходів із запобігання легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму та перевірок з цих питань;
  • організація розроблення та подання на затвердження, а також запровадження виконання Правил та Програми;
  • одержання пояснень від працівників фінансової компанії (ломбарду, кредитної компанії (відокремленого підрозділу) з питань проведення фінансового моніторингу незалежно від займаних ними посад;
  • сприяння проведенню уповноваженими представниками Держфінмоніторингу перевірок діяльності фінансової компанії (ломбарду, кредитної компанії (відокремленого підрозділу) щодо дотримання законодавства у сфері запобігання легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму;
  • прийняття рішення про надання інформації з питань фінансового моніторингу на запити Держфінмоніторингу та відповідних правоохоронних органів;
  • підготовка персоналу щодо виконання вимог Закону, зокрема стосовно виявлення фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу, або тих, які пов’язані, стосуються або призначені для фінансування тероризму, шляхом проведення освітньої та практичної роботи;
  • здійснення класифікації клієнтів фінансової компанії (ломбарду, кредитної компанії (відокремленого підрозділу) з урахуванням критеріїв ризиків, визначених Мінфіном та Мін’юстом, під час проведення ними фінансових операцій, що можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму, і вжиття застережних заходів щодо клієнтів, діяльність яких свідчить про підвищений ризик проведення ними таких операцій;
  • прийняття рішення про відмову від проведення фінансової операції у разі, якщо здійснення ідентифікації клієнта відповідно до вимог законодавства є неможливим або фінансова операція містить ознаки такої, що згідно із Законом підлягає фінансовому моніторингу, та повідомлення про це Держфінмоніторингу протягом одного робочого дня, але не пізніше наступного робочого дня з дня відмови;
  • інформування у письмовій формі не рідше одного разу на місяць керівника фінансової компанії (ломбарду, кредитної компанії) про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, та заходи, вжиті, зокрема, для забезпечення проведення фінансового моніторингу;
  • виконання інших функцій відповідно до законодавства, Правил і Програми та інших внутрішніх документів з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму.

Інформування відповідальним працівником керівника фінансової компанії (ломбарду, кредитної компанії) про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, та заходи, вжиті для реалізації норм законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, здійснюється не рідше одного разу на місяць шляхом надання останньому письмової довідки довільної форми.

Довідка, зокрема, може містити інформацію щодо:

  • виявлених фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу;
  • зареєстрованих фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу;
  • зареєстрованих фінансових операцій, що підлягають внутрішньому фінансовому моніторингу та про які не повідомлено Держфінмоніторинг;
  • направленої до Держфінмоніторингу інформації про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу;
  • зупинених фінансових операцій;
  • направленої у визначених законодавством випадках до правоохоронних органів інформації;
  • фінансових операцій, у проведенні яких фінансовій компанії (ломбарду, кредитної компанії (відокремленим підрозділом) було відмовлено;
  • ужитих заходів стосовно підготовки персоналу щодо виконання вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму;
  • результатів проведених перевірок внутрішньої системи фінансового моніторингу.

Факт ознайомлення керівника фінансової компанії (ломбарду, кредитної компанії) з довідкою, що надається відповідальним працівником, підтверджується підписом керівника.

У разі якщо повноваження відповідального працівника фінансової компанії (ломбарду, кредитної компанії) виконує керівник фінансової компанії (ломбарду, кредитної компанії), зазначена письмова довідка складається і підписується ним.

Документи, наявність яких передбачена цим розділом, зберігаються не менше п’яти років з дня їх підписання (затвердження або погодження).

Інформація з Положення про здійснення фінансового моніторингу фінансової компаніїми первинного фінансового моніторингу, державне регулювання та нагляд за діяльністю яких здійснює Міністерство юстиції України. МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ. Наказ від 18.06.2015  № 999/5

Мы будем рады если вы обратитесь именно к нам. Индивидуальный подход к каждому клиенту и опыт реализации различных бизнес идей на рынке финансовых услуг, обеспечит вам получение результата - регистрация финансовой компании, получение лицензии на предоставление финансовых услуг

Регистрация всех видов финансовых учреждений. Создание отделений финансовых компаний. Лицензирование деятельности финансовых учреждений. Сопровождение купли-продажи финансовых компаний.

tel: 0671013668, 0993869134 Viber, Telegram, WhatsApp.

email: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript. 

Skype: Lawfin1

Статьи по теме

Актуальные вопросы по теме организации и ведения финансовой деятельности в Украине

Квалифицированные услуги по вопросам создания финансовых компаний

Регистрация всех видов финансовых учреждений. Создание отделений финансовых компаний. Лицензирование деятельности финансовых учреждений. Сопровождение купли-продажи финансовых компаний

tel: 0671013668, 0993869134 Viber, Telegram, WhatsApp

email: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Skype: Lawfin1 Консультация бесплатно!!!

Новости финансового рынка

Актуальные новости финансового рынка Украины

Детально!!!

Вопросы-ответы

Актуальные вопросы по теме организации и ведения финансовой деятельности в Украине.

Детально!!!

Регистрация финансовых компаний

Регистрация финансовых учреждений. Лицензирование финансовых учреждений

Детально!!!

Глоссарий финансового рынка

Терминология которая встречается в нормативно-правовых актах которыми регулируется деятельность финансовых учреждений.

Детально!!!

Финансовая отчётность финансовых компаний

Актуальные вопросы по организации подготовки и подачи финансовой отчётности финансовыми учреждениями. Сроки подачи финансовой отчётности в Нацфинуслуг.

Детально!!!

Финансовый мониторинг

Особенности организации финансового мониторинга в финансовом учреждении

Детальнее!!!

Регистрация факторинговой компании

Регистрация финансовой компании

Услуги по созданию финансовой компании. Регистрация финансовой компании. Лицензирование финансового учреждения

Детально!!!

Новости законодательства

Актуальные новости законодательства в сфере регулирования рынка финансовых услуг.

Детально!!!

Продажа финансовых компаний

Компания выступит консультантом по вопросам сопровождения процедуры переоформления корпоративных прав на финансовую компанию, а так же сопроводит процесс внесения изменений в контролирующие органы

Детально!!!

Актуальные материалы

Актуальные материалы на тему создания и деятельности финансовых компаний в Украине.

Детально!!!

Организация финансового бизнеса

Организация деятельности финансовых учреждений. Организация кредитно-финансовой деятельности в Украине.

Детально!!!

Сопровождение деятельности финансовых учреждений

Услуги по сопровождении деятельности финансовых учреждений.

Детально!!!

Ликвидация финансовых учреждений

Сопровождение процедуры ликвидации финансового учреждения. Исключение финансового учреждения из реестра финансовых учреждений

Детально!!!

Кто на сайте

Сейчас на сайте 330 гостей и нет пользователей