Консультуємо з питань реєстрації фінансових установ.

Реєстрація всіх видів фінансових установ. Створення відокремлених підрозділів фінансової установи. Ліцензування діяльності фінансових установ. Супровід купівлі-продажу фінансових компаній

tel: 06710136680993869134 Viber, Telegram, WhatsApp

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Skype: Lawfin1 Консультація безкоштовно!!!

Голландська система торгів. Продаж прав вимог ФГВФО через систему прозорро (https://prozorro.sale)

Під кінець 2017 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб почав виставляти на торги права вимоги за кредитами за голландською системою. З урахуванням актуальності даної теми розглянемо основні етапи цієї процедури з позиції потенційного покупця прав вимоги по кредиту.
Голландська система торгів. Продаж прав вимог ФГВФО через систему прозорро (https://prozorro.sale).
Що важливо розуміти при новій системі продажу прав вимог. Якщо говорити простіше - продажу кредитів з заставами в яких опинилися квартири, автомобілі, нерухомість і так далі.

На відміну від системи продажів яка діяла раніше торги моги відбуватися протягом півроку і більше. Це обумовлено тим, що система була така:
Лот виставлявся на продаж наприклад за 100 грн. Лот - це фактично сума заборгованості по кредиту. Зверніть увагу що сума не прив'язана до вартості застави, яка може бути менше (наприклад 70 гривень, або більше наприклад 140 гривень). Все залежить від суми залишку по тілу кредиту, неоплаченої суми відсотків, суми прострочки і т.д.
В процесі торгів учасники могли давати пропозиції з покупкою - тільки вище. Наприклад 110 гривень. Але ніяк не нижче. По-цьому, якщо лот купувався - все ок. Якщо не купувався - лот виставлявся на продаж на наступні торги з дисконтом в 10%. Тобто повторно на біржу лот виносився але вже за 90 гривень. І так до моменту поки його цінна не була знижена по суті до вартості заставного майна (за ринковою ціною), що само по собі створювало інтерес з купівлі цього лота.
Торги могли і не відбутися за умови якщо в них брав тільки один учасник.
ГОЛЛАНДСЬКА СИСТЕМА ТОРГІВ
Тепер система торгів за голландською системою спрощує зазначені вище моменти, і значно скорочує строк торгів - буквально до одного дня. Зокрема на сайті https://prozorro.sale, зазначено що строк торгів становитиме 5-6 годин.
1. Лот виставляється на торги за 100 гривень.
- протягом дня зареєстровані учасники повинні прийняти рішення купувати лот чи ні.
- система сама опускає вартість лота на 1% протягом дня до 20% від вартості лота. Фактично якщо старт це 100 гривень то до вечора дня коли проводяться торги його вартість може бути знижена до 20 гривень (тобто вартість лота може бути знижена на 80%). Але, це тільки в тому випадку якщо хтось із учасників не зробить заявку на покупку лота.
2. При такій системі торгів (за голландською системою аукціону) важливо розуміти що реальну цінність становить не сума прав вимог (сума заборгованості за цим кредитом), а фактично вартість самої застави (наприклад якщо в заставі перебуває квартира, то торги будуть цікаві за умови що вартість лота буде знижена до вартості на ринку цієї квартири).
Учасникам торгів буде цікаво зробити заявку про покупку лота за умови якщо вартість лота буде нижчою за ринкову вартість заставного майна за таким кредитом. Наприклад вартість лота 100 гривень, вартість застави 50 гривень (застава за цим кредитом). Відповідно торги будуть актуальні для потенційних покупців за умови якщо система торгів опустить вартість лота до 45-40 гривень за лот.
3. У торгах за голландською системою не обов'язково повинні брати кілька учасників. Так наприклад раніше торги вважалися, як такі що - не відбулися, якщо в них брав участь тільки один учасник. Тепер, при голландській системі торги будуть вважатися такими, що відбулися навіть при наявності одного учасника.
4. Важливо відзначити що при голландській системі вартість лота знижується на 1% від суми лота автоматично, до моменту поки хтось з учасників не зробить заявку на покупку лота. Як тільки така заявка буде зроблена інші учасники повинні будуть тільки підвищувати вартість заявки. Таким чином фактично забезпечується правило при якому сума лота фактично буде опускатися до позначки в 10-20% від вартості застави по цьому лоту за ринковою ціною.
Хто має право викуповувати права вимоги (заборгованість за кредитом).
Згідно Рішення ВИКОНАВЧОЇ ДИРЕКЦІЇ ФОНДУ ГАРАНТУВАННЯ ВКЛАДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ - продаж прав вимоги буде скасована якщо торги виграє позичальник, або поручитель за таким кредитом.

Актуальні питання-відповіді щодо створення та діяльності фінансових установ

Кваліфіковані послуги з питань реєстрації фінансових установ

Реєстрація всіх видів фінансових установ. Створення відокремлених підрозділів фінансової установи. Ліцензування діяльності фінансових установ. Супровід купівлі-продажу фінансових установ

tel: 0671013668, 0993869134 Viber, Telegram, WhatsApp.

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Skype: Lawfin1 Консультація безкоштовно!!!

Новини фінансового ринку

Актуальні новини фінансового ринку України

Детально!!!

Питання-відповіді

Актуальні питання-відповіді щодо створення та діяльності фінансових установ

Детально!!!

Глосарій фінансового ринку

Визначення, що застосовуються в законодавстві яким регулюються фінансові правовідносини

Детально!!!

Фінансова звітність

Фінансова звітність фінансових установ

Детально!!!

Фінансовий моніторинг

Особливості організації фінансового моніторингу в фінансовій установі

Детально!!!

Новини законодавства

Новини законодавства яким регулюється діяльність фінансових установ

Детально!!!

Актуальні матеріали

Актуальні матеріали на тему створення та діяльності фінансових компаній

Детально!!!

Організація фінансового бізнесу

Організація діяльності фінансових компаній. Організація кредитно-фінансової діяльності в Україні

Детально!!!

Ліквідація фінансової компанії

Анулювання ліцензії фінансової компанії. Виключення фінансової компанії з реєстру фінансових установ

Детально!!!

Продаж фінансових компаній

Компанія виступить консультантом з питань супроводу процедури переоформлення корпоративних прав на фінансову компанію, а так само супроводить процес внесення змін до контролюючих органів

Детально!!!

Супровід діяльності фінансових компаній

Супровід діяльності фінансових установ

Детально!!!

Хто на сайті

На сайті 180 гостей та 0 користувачів