Консультуємо з питань реєстрації фінансових установ.

Реєстрація всіх видів фінансових установ. Створення відокремлених підрозділів фінансової установи. Ліцензування діяльності фінансових установ. Супровід купівлі-продажу фінансових компаній

tel: 06710136680993869134 Viber, Telegram, WhatsApp

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Skype: Lawfin1 Консультація безкоштовно!!!

Реєстрація кредитної установи. Створення кредитної установи. Організація мікрофінансової компанії.

Кредитна установа - вид фінансової установи яка має право видавати позики юридичним та фізичним особам, а так само видати позики за рахунок залучених коштів. Основною відмінністю кредитної установи від того ж ломбарду є те що, на відміну від ломбарду - кредитна установа може видавати мікропозики без застави. Тобто фактично видавати бланкові кредити. Ломбард, ж згідно закону не може видавати без заставні позики.

Важливо відзначити що кредитування за рахунок залучених коштів можливе за умови наявності у кредитної компанії ліцензії на залучення грошових коштів.


І так з чого слід починати при організації кредитної компанії.

  • По-перше. Слід визначитися з місцем де буде зареєстрована сама кредитна компанія. Згідно законодавства України це має бути не житлове приміщення.

Припустимо, що у вас за місцем знаходження кредитної організації буде розташований основний офіс де будуть перебувати директор кредитної компанії, головний бухгалтер, відповідальний за фінансовий моніторинг в кредитній організації. У цьому ключі, важливо відзначити що згідно законодавства України - місцем знаходження кредитної організації виступає її місце державної реєстрації. Відповідно, розміщувати директора та головного бухгалтера кредитної компанії поза місцем державної реєстрації кредитної компанії не рекомендуємо, оскільки при проведенні перевірок або інших дій державними органами, наявність директора та головного бухгалтера - перевіряючі органи можуть вимагати саме за місцем реєстрації самої кредитної компанії. Так само, відповідно до закону за місцем державної реєстрації кредитної компанії можна безпосередньо надавати кредити. Тобто фактично кредитувати. Відповідно якщо місце які ви орендуєте під офіс для кредитної організації дозволяє - можна так само, його пристосувати для безпосереднього надання фінансових послуг - кредитування.

  • По-друге. Якщо місце де буде знаходитися кредитна компанія визначено, необхідно набрати менеджмент. У цьому плані слід зазначити що до директора кредитної компанії, головному бухгалтеру кредитної компанії законодавством встановлені особливі кваліфікаційні вимоги.

Кваліфікаційні вимоги стосуються наявності у директора і головного бухгалтера кредитної компанії спеціального трудового стажу (на ринках фінансових послуг та управлінського досвіду) а так само відсутності судимості і ще ряд вимог. Крім цього, директор та головний бухгалтер кредитної компанії повинні пройти спеціальне навчання і скласти іспит. Тільки за умови наявності та відповідності директора та головного бухгалтера кредитної компанії вимогам вони можуть займати дані посади.
Так само згідно законодавства України в кредитній установі, як в компанії яка надає фінансові послуги повинен бути відповідальний за фінансовий моніторинг, до якого так само встановлено спеціальні вимоги.

  • По-третє. Власні кошти кредитної компанії. Згідно законодавства України власний капітал кредитної організації повинен становити не менше 3 мільйонів гривень.

При цьому, формувати статутний капітал кредитної організації треба виключно грошовими коштами. Так само, діє правило згідно з яким, формувати статутний капітал кредитної компанії позиковими коштами - заборонено.

 

  • По-четверте. Після того як ви визначилися з місцем реєстрації кредитної компанії, кадрами можна починати саму державну реєстрацію кредитної організації.
  1. Необхідно звернутися в регіональне відділення державної реєстраційної служби для реєстрації кредитної компанії - юридичної особи.
  2. Після того як кредитна установа буде зареєстровано слід звернутися в Нацкомфінпослуг для реєстрації її як фінансової компанії (внесення кредитної компанії до реєстру фінансових установ).
  3. Згідно законодавства України кредитна установа має бути взято на облік у державному комітеті фінансового моніторингу.
  4. Якщо ви припускаєте видавати позики за рахунок залучених коштів - необхідно отримати ліцензію на залучення грошових коштів (ліцензія на залучення грошових коштів видається Нацкомфінпослуг).

В цілому після проходження всіх вище зазначених процедур, і за умови що кредитна компанія відповідає вимогам законодавства України - можна починати роботу.
Детально про реєстрацію кредитної компанії дивіться тут!!!

Детально про реєстрацію відділення кредитної установи дивіться тут!!!

Актуальні питання-відповіді щодо створення та діяльності фінансових установ

Кваліфіковані послуги з питань реєстрації фінансових установ

Реєстрація всіх видів фінансових установ. Створення відокремлених підрозділів фінансової установи. Ліцензування діяльності фінансових установ. Супровід купівлі-продажу фінансових установ

tel: 0671013668, 0993869134 Viber, Telegram, WhatsApp.

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Skype: Lawfin1 Консультація безкоштовно!!!

Новини фінансового ринку

Актуальні новини фінансового ринку України

Детально!!!

Питання-відповіді

Актуальні питання-відповіді щодо створення та діяльності фінансових установ

Детально!!!

Глосарій фінансового ринку

Визначення, що застосовуються в законодавстві яким регулюються фінансові правовідносини

Детально!!!

Фінансова звітність

Фінансова звітність фінансових установ

Детально!!!

Фінансовий моніторинг

Особливості організації фінансового моніторингу в фінансовій установі

Детально!!!

Новини законодавства

Новини законодавства яким регулюється діяльність фінансових установ

Детально!!!

Актуальні матеріали

Актуальні матеріали на тему створення та діяльності фінансових компаній

Детально!!!

Організація фінансового бізнесу

Організація діяльності фінансових компаній. Організація кредитно-фінансової діяльності в Україні

Детально!!!

Ліквідація фінансової компанії

Анулювання ліцензії фінансової компанії. Виключення фінансової компанії з реєстру фінансових установ

Детально!!!

Продаж фінансових компаній

Компанія виступить консультантом з питань супроводу процедури переоформлення корпоративних прав на фінансову компанію, а так само супроводить процес внесення змін до контролюючих органів

Детально!!!

Супровід діяльності фінансових компаній

Супровід діяльності фінансових установ

Детально!!!

Хто на сайті

На сайті 267 гостей та 0 користувачів