Консультуємо з питань реєстрації фінансових установ.

Реєстрація всіх видів фінансових установ. Створення відокремлених підрозділів фінансової установи. Ліцензування діяльності фінансових установ. Супровід купівлі-продажу фінансових компаній

tel: 06710136680993869134 Viber, Telegram, WhatsApp

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Skype: Lawfin1 Консультація безкоштовно!!!

Роз'яснення щодо поширення гарантій за вкладами. ФОНД ГАРАНТУВАННЯ ВКЛАДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ. РОЗ'ЯСНЕННЯ від 30.10.2014 року

Роз'яснення щодо поширення гарантій за вкладами. ФОНД ГАРАНТУВАННЯ ВКЛАДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ. РОЗ'ЯСНЕННЯ від 30.10.2014 року

У зв'язку з появою у пресі інформації про продаж вкладниками депозитів через Інтернет або інші ресурси та значну увагу ЗМІ і вкладників до такої інформації Фонд гарантування вкладів фізичних осіб вважає за необхідне надати роз'яснення про умови гарантування вкладів та порядок отримання відшкодування, що спрямоване на підвищення рівня обізнаності про функціонування системи гарантування вкладів та покликане допомогти громадянам приймати свідомі та виважені рішення щодо розміщення своїх коштів у банках.

Відповідно до законодавства України, усі вкладники, які розмістили кошти в банку-учаснику Фонду на умовах договору банківського вкладу (депозиту), банківського рахунку або шляхом оформлення іменного депозитного сертифіката в національній чи в іноземній валюті автоматично підпадають під гарантію Фонду. Відшкодування за такими вкладами відбувається за рахунок коштів, акумульованих Фондом, але не більше ніж 200 тисяч гривень.

Саме тому вкладники банків, розмістивши кошти в банку в межах гарантованого розміру відшкодування, можуть бути впевнені в захисті своїх заощаджень. Також отримати свої кошти в межах гарантованої суми відшкодування вкладники можуть самостійно, дотримавшись усіх процедур, та без допомоги сторонніх осіб.

Процедура виведення неплатоспроможних банків з ринку та порядок отримання коштів вкладниками своїх коштів є наступною. У разі віднесення Національним банком України банку до категорії неплатоспроможних, Фонд запроваджує в такий банк тимчасову адміністрацію та призначає уповноважену особу на три місяці, а в системо важливі банки - на шість місяців, з можливістю одноразового подовження даного стоку ще на один місяць. Про запровадження в банку тимчасової адміністрації Фонд повідомляє вкладників шляхом розміщення інформації на сайті Фонду та опублікування відповідного оголошення в газеті "Голос України".

Протягом дії тимчасової адміністрації вкладники неплатоспроможного банку можуть отримати свої кошти за договорами банківського вкладу (депозиту), строк дії яких закінчився, та за договорами банківського рахунку (поточні рахунки). Виплати за зазначеними договорами здійснюються в розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані на день прийняття рішення Національним банком України про віднесення банку до категорії неплатоспроможних, але не більше 200 тисяч гривень.

Порядок виплат коштів вкладникам після дії тимчасової адміністрації залежить від визначеного способу виведення неплатоспроможного банку з ринку. Якщо в ході тимчасової адміністрації для неплатоспроможного банку залучається інвестор, то зобов'язання перед вкладниками щодо повернення коштів за вкладами щонайменше в сумі, що не перевищує 200 тисяч гривень, переходять до інвестора. Якщо продаж банку не відбувся, то Національний банк України приймає рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку. В такому випадку виплати коштів за вкладами здійснюються Фондом усім вкладникам незалежно від закінчення строку дії договору і розпочинаються не пізніше ніж через сім днів з дня відкликання банківської ліцензії. При цьому отримати кошти вкладники можуть звернувшись у визначений банк-агент Фонду.

На сьогоднішній день банками-агентами Фонду є 11 банків: ПАТ "УкрСиббанк", АТ "ІМЕКСБАНК", ПАТ "Банк "Київська Русь", АТ КБ "ХРЕЩАТИК", АТ "Райффайзен Банк Аваль", ПАТ "АЛЬФА-БАНК", АТ "Банк "Фінанси та Кредит", ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК", ПуАТ "ФІДОБАНК", АТ "Дельта Банк", ПАТ "Укрінбанк". Мережа філій і відділень даних банків по Україні перевищує 5709 установ, що забезпечує доступність отримання коштів вкладниками.

Вкладники, вклади яких перевищують 200 тисяч гривень, після відкликання НБУ банківської ліцензії та ліквідацію банку матимуть право подати кредиторські вимоги на ім'я уповноваженої особи Фонду на ліквідацію банку. Задоволення вимог кредиторів здійснюється за рахунок коштів, одержаних в результаті ліквідації та реалізації майна банку, в черговості, що передбачена частиною першою статті 52 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

Всю інформацію про функціонування Фонду гарантування вкладів, умови гарантування і відшкодування коштів за вкладами, порядок здійснення виплат вкладники можуть отримати на офіційній сторінці Фонду або зателефонувавши за номером гарячої лінії Фонду: 0-800-308-108. Окрім цього, офіційні повідомлення Фонду публікуються в газеті "Голос України".

Додатково повідомляємо, що процент вкладників, чиї вклади не перевищують 200000 грн., складає 99,3 %. Іншими словами, вклади 99,3 % вкладників повністю підпадають під гарантії Фонду. Також зазначаємо, що за 16-ть років існування Фонд гарантування здійснив виплати коштів понад 630 тис. вкладникам на загальну суму понад 18,2 млрд. грн.

Відділ зв'язків з громадськістю 
та міжнародними організаціями

 

Джерело інформації: офіційний сайт Фонду гарантування вкладів фізичних осіб http://www.fg.gov.ua/


Будемо раді вам допомогти в питаннях пов’язаних з організацією та реєстрацією фінансових установ. Індивідуальний підхід до кожного клієнта. Кваліфіковані послуги з питань створення та реєстрації всіх видів фінансових установ, питань отримання ліцензій на фінансові послуги (факторинг, фінансовий лізинг, кредити і т.д.,), відкриття відділень фінансових установ.

Реєстрація всіх видів фінансових установ. Створення відокремлених підрозділів фінансової установи. Ліцензування діяльності фінансових установ. Супровід купівлі-продажу фінансових компаній

tel: 0671013668, 0993869134 Viber, Telegram, WhatsApp

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  Skype: Lawfin1

Актуальні питання-відповіді щодо створення та діяльності фінансових установ

Кваліфіковані послуги з питань реєстрації фінансових установ

Реєстрація всіх видів фінансових установ. Створення відокремлених підрозділів фінансової установи. Ліцензування діяльності фінансових установ. Супровід купівлі-продажу фінансових установ

tel: 0671013668, 0993869134 Viber, Telegram, WhatsApp.

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Skype: Lawfin1 Консультація безкоштовно!!!

Новини фінансового ринку

Актуальні новини фінансового ринку України

Детально!!!

Питання-відповіді

Актуальні питання-відповіді щодо створення та діяльності фінансових установ

Детально!!!

Глосарій фінансового ринку

Визначення, що застосовуються в законодавстві яким регулюються фінансові правовідносини

Детально!!!

Фінансова звітність

Фінансова звітність фінансових установ

Детально!!!

Фінансовий моніторинг

Особливості організації фінансового моніторингу в фінансовій установі

Детально!!!

Новини законодавства

Новини законодавства яким регулюється діяльність фінансових установ

Детально!!!

Актуальні матеріали

Актуальні матеріали на тему створення та діяльності фінансових компаній

Детально!!!

Організація фінансового бізнесу

Організація діяльності фінансових компаній. Організація кредитно-фінансової діяльності в Україні

Детально!!!

Ліквідація фінансової компанії

Анулювання ліцензії фінансової компанії. Виключення фінансової компанії з реєстру фінансових установ

Детально!!!

Продаж фінансових компаній

Компанія виступить консультантом з питань супроводу процедури переоформлення корпоративних прав на фінансову компанію, а так само супроводить процес внесення змін до контролюючих органів

Детально!!!

Супровід діяльності фінансових компаній

Супровід діяльності фінансових установ

Детально!!!

Хто на сайті

На сайті 148 гостей та 0 користувачів