Консультуємо з питань реєстрації фінансових установ.

Реєстрація всіх видів фінансових установ. Створення відокремлених підрозділів фінансової установи. Ліцензування діяльності фінансових установ. Супровід купівлі-продажу фінансових компаній

tel: 06710136680993869134 Viber, Telegram, WhatsApp

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Skype: Lawfin1 Консультація безкоштовно!!!

Щодо практичного застосування окремих вимог порядку проведення валютно-обмінних операцій. НБУ. Лист від 04.02.2013 № 29-113/1397-1298

Щодо практичного застосування окремих вимог порядку проведення валютно-обмінних операцій. НБУ. Лист від 04.02.2013 № 29-113/1397-1298

Національний банк України у зв'язку із запитами банків щодо практичного застосування деяких норм Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12.12.2002 № 502, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 14.01.2003 за № 21/7342 (далі - Інструкція), повідомляє таке.

1. Щодо переліку документів, за умови пред'явлення яких банк, фінансова установа здійснює валютно-обмінні операції для фізичних осіб

Відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" банк, фінансова установа має право здійснювати продаж готівкової іноземної валюти лише фізичним особам - резидентам. Для дотримання цієї норми необхідно з'ясовувати резидентність особи, яка здійснює валютно-обмінну операцію.

Проведення валютно-обмінних операцій здійснюється на підставі документів, що дають можливість з'ясувати резидентність фізичної особи:

для фізичної особи - резидента: паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон без відмітки, що підтверджує постійне проживання за кордоном, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, що видане в Україні, посвідчення біженця, що видане в Україні, посвідка на постійне проживання в Україні;

для фізичної особи - нерезидента: національний паспорт громадянина іншої держави, паспорт громадянина України для виїзду за кордон з відміткою в паспорті про постійне проживання за кордоном, акредитаційна картка, видана Міністерством закордонних справ України.

Під час здійснення валютно-обмінних операцій, зазначених у пункті 1.2 глави 1 Інструкції, незалежно від суми операції, касовий працівник за допомогою ксерокса робить копію першої та другої сторінки паспорта громадянина України-1. У разі пред'явлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон або національного паспорта громадянина іншої держави касовий працівник знімає ксерокопію першої сторінки та за наявності відмітки про постійне місце проживання також і цю сторінку, у разі пред'явлення посвідки на постійне проживання - здійснюється ксерокопіювання машинозчитуваної сторінки (сторінки даних) посвідки на постійне проживання.

__________
-1Нумерація сторінок паспорта наведена відповідно до вимог пункту 6 Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26.06.92 № 2503-XII (в редакції Постанови Верховної Ради України від 02.09.93 № 3423-XII) (зі змінами)

Зазначені сторінки засвідчуються відбитком штампа каси банку, фінансової установи та разом з квитанцією про здійснення валютно-обмінної операції підшиваються в документах дня банку, фінансової установи. Відбиток штампа проставляється таким чином, щоб його центральна частина розміщувалася на фотографії фізичної особи.

Під час купівлі у фізичної особи залишку іноземної валюти меншого, ніж номінальна вартість мінімальної банкноти, що перебуває в обігу, копіювання документів, на підставі яких здійснена ідентифікація фізичної особи, не здійснюється.

2. Щодо заповнення реквізитів в квитанціях про здійснення валютно-обмінної операції

Під час здійснення валютно-обмінних операцій, незалежно від суми операції, банк, фінансова установа має керуватися вимогами пункту 1.3 глави 1 Інструкції. При цьому резидентність фізичної особи в квитанції не зазначається.

3. Щодо відображення в квитанції за формою № 377-К даних щодо місця проживання (реєстрації) фізичної особи та реєстраційного номера облікової картки платника податків

Банк, фінансова установа, керуючись вимогами пункту 5.16 глави 5 Інструкції, може доповнювати у квитанції за формою № 377-К необхідну кількість рядків для заповнення ідентифікаційних даних фізичної особи.

4. Щодо зберігання копії номера облікової картки платника податків в документах дня банку, фінансової установи

Під час проведення валютно-обмінних операцій на суму, що перевищує 50000 гривень, але яка не перевищує 150000 гривень, копія реєстраційного номера облікової картки платника податків не знімається та в документах дня не зберігається.

Якщо сума операції перевищує 150000 гривень, банк, фінансова установа має керуватися вимогами законодавства України про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму.

Всі інші листи щодо практичного застосування окремих вимог порядку проведення валютно-обмінних операцій застосовуються в частині, що не суперечить цьому листу.

Перший заступник Голови

Б.В. Приходько

Джерело інформації: офіційний сайт Верховної Ради України http://rada.gov.ua/


Будемо раді вам допомогти в питаннях пов’язаних з організацією та реєстрацією фінансових установ. Індивідуальний підхід до кожного клієнта. Кваліфіковані послуги з питань створення та реєстрації всіх видів фінансових установ, питань отримання ліцензій на фінансові послуги (факторинг, фінансовий лізинг, кредити і т.д.,), відкриття відділень фінансових установ.

Реєстрація всіх видів фінансових установ. Створення відокремлених підрозділів фінансової установи. Ліцензування діяльності фінансових установ. Супровід купівлі-продажу фінансових компаній

tel: 0671013668, 0993869134 Viber, Telegram, WhatsApp

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Skype: Lawfin1

Актуальні питання-відповіді щодо створення та діяльності фінансових установ

Кваліфіковані послуги з питань реєстрації фінансових установ

Реєстрація всіх видів фінансових установ. Створення відокремлених підрозділів фінансової установи. Ліцензування діяльності фінансових установ. Супровід купівлі-продажу фінансових установ

tel: 0671013668, 0993869134 Viber, Telegram, WhatsApp.

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Skype: Lawfin1 Консультація безкоштовно!!!

Новини фінансового ринку

Актуальні новини фінансового ринку України

Детально!!!

Питання-відповіді

Актуальні питання-відповіді щодо створення та діяльності фінансових установ

Детально!!!

Глосарій фінансового ринку

Визначення, що застосовуються в законодавстві яким регулюються фінансові правовідносини

Детально!!!

Фінансова звітність

Фінансова звітність фінансових установ

Детально!!!

Фінансовий моніторинг

Особливості організації фінансового моніторингу в фінансовій установі

Детально!!!

Новини законодавства

Новини законодавства яким регулюється діяльність фінансових установ

Детально!!!

Актуальні матеріали

Актуальні матеріали на тему створення та діяльності фінансових компаній

Детально!!!

Організація фінансового бізнесу

Організація діяльності фінансових компаній. Організація кредитно-фінансової діяльності в Україні

Детально!!!

Ліквідація фінансової компанії

Анулювання ліцензії фінансової компанії. Виключення фінансової компанії з реєстру фінансових установ

Детально!!!

Продаж фінансових компаній

Компанія виступить консультантом з питань супроводу процедури переоформлення корпоративних прав на фінансову компанію, а так само супроводить процес внесення змін до контролюючих органів

Детально!!!

Супровід діяльності фінансових компаній

Супровід діяльності фінансових установ

Детально!!!

Хто на сайті

На сайті 117 гостей та 0 користувачів