Консультуємо з питань реєстрації фінансових установ.

Реєстрація всіх видів фінансових установ. Створення відокремлених підрозділів фінансової установи. Ліцензування діяльності фінансових установ. Супровід купівлі-продажу фінансових компаній

tel: 06710136680993869134 Viber, Telegram, WhatsApp

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Skype: Lawfin1 Консультація безкоштовно!!!

Питання по лізинговій діяльності. Питання-відповіді на тему організації, реєстрації та ліцензування діяльності з фінансового лізингу

ВІДПОВІДІ НА АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ПО ТЕМІ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА РЕЄСТРАЦІЇ ЛІЗИНГОВОЇ КОМПАНІЇ. ВІДПОВІДІ НА ПИТАННЯ ЯКИМ ВИМОГАМ ЛІЗИНГОВА КОМПАНІЯ ПОВИННА ВІДПОВІДАТИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЛІЦЕНЗІЇ НА ФІНАНСОВУ ДІЯЛЬНІСТЬ – ФІНАНСОВИЙ ЛІЗИНГ


Що таке лізинг? Згідно статті 806 Цивільного кодексу України, лізинг - це передача однією стороною (лізингодавцем) за договором лізингу, іншій стороні (лізингоодержувачем) у користування майна, що належить лізингодавцю на праві власності і було придбано ним без попередньої домовленості із лізингоодержувачем (прямий лізинг). Або, якщо майно спеціально було придбане лізингодавцем у продавця, з урахуванням встановлених лізингоодержувачем специфікацій та умов (непрямий лізинг) на певний строк і за встановлену плату (лізинговий платіж).
Чи може бути земельна ділянка предметом договору лізингу? Згідно частини 2 статті 807 Цивільного кодексу України, земельні ділянки, як і інші природні об'єкти не можуть бути предметом договору лізингу.
Чи може надавати послугу фінансового лізингу суб'єкт господарювання - який зареєстрований як фізична особа - підприємець? Згідно статті 4 Закону України "Про фінансовий лізинг", лізингодавець це - юридична особа, яка передає право власності та користування предметом лізингу лізингоодержувачу. Відповідно, надання послуг фінансового лізингу, суб'єктом господарювання - який зареєстрований як фізична особа - підприємець, заборонено законодавством України.
Хто може надавати послугу фінансового лізингу? На відміну від інших видів лізингу, фінансовий лізинг може надаватися, або фінансовими компаніями (банки, і небанківські фінансові компанії), так і юридичними особами, які не є фінансовими компаніями, але взяті на облік у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг) та отримали ліцензію на здійснення фінансової діяльності – фінансовий лізинг. 
Які вимоги встановлені до приміщення де буде знаходитись лізингова компанія? За загальним правилом надання фінансових послуг може здійснюватися за місцем знаходження фінансової компанії. У свою чергу, приміщення де буде знаходиться лізингова компанія повинно мати статус не житлового. Відносно лізингових компаній, в законодавстві міститься наступне визначення щодо місцезнаходження лізингової компанії - частина внутрішнього об'єму будівлі, обмежена будівельними елементами, з можливістю входу і виходу, яка використовується лізингодавцем при здійсненні діяльності з надання послуг з фінансового лізингу.
Що таке фінансовий лізинг? Послуга з фінансового лізингу - це операції з фінансовими активами, які полягають у придбанні юридичною особою у власність речі у продавця згідно встановлених лізингоодержувачем специфікацій та умов, а так само передачі цієї речі у користування лізингоодержувачу на певний строк не менше одного року за встановленою платі, на підставі договору фінансового лізингу (пункт 1.3.1. Положення Держкомфінпослуг "Про надання послуг з фінансового лізингу юридичними особами - суб'єктами господарювання, які за своїм правовим статусом не є фінансовими установами").
Який порядок реєстрації лізингової компанії, або отримання дозволу на надання послуг фінансового лізингу? Важливо відзначити, що фінансовий лізинг можуть надавати як фінансові установи, у вигляді банків або небанківських фінансових установ (фінансових компаній), так і юридичні особи, які не мають статусу фінансової установи, але взяті на облік у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринку фінансових послуг (Нацкомфінпослуг).

  1. Створення юридичної особи
  2. Внесення інформації про юридичну особу до реєстру фінансових установ (реєстрація фінансової установи/постановка на облік лізингової компанії в Нацкомфінпослуг)
  3. Отримання ліцензії на надання фінансової послуги – фінансовий лізинг
  4. Постановка на облік лізингової компанії в Держфінмоніторинг (компанія яка надає фінансову послугу – фінансовий лізинг, повинна бути взята на облік в Держфінмоніторинг, як суб’єкт фінансового моніторингу).

Які вимоги встановлені до кваліфікації директора та головного бухгалтера лізингової компанії? Законодавством не встановлено вимог до кваліфікації директора та головного бухгалтера лізингової компанії. Даний момент пов'язаний з тим що лізингова компанія не є фінансовою установою, а виступає юридичною особою яка згідно законодавства України може надавати лізингові послуги (за умови, що така компанія взята на облік в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринку фінансових послуг (Нацкомфінпослуг).
У свою чергу важливо відзначити, що Розпорядженням Держкомфінпослуг про наданням окремих фінансових послуг юридичними особами - суб'єктами господарювання, які за своїм правовим статусом не є фінансовими установами, встановлені вимоги до кваліфікованих співробітників, які безпосередньо надають послугу фінансового лізингу, в лізинговій компанії. Зокрема фахівці, які безпосередньо здійснюють (підписання, супроводження та виконання договорів фінансового лізингу, а так само інших супутніх договорів), повинні відповідати наступним вимогам: вища освіта (фінансова, економічна або юридична напрямок).
Які вимоги встановлені до розміру статутного капіталу лізингової компанії? Законодавство, що регулює надання фінансових послуг не встановлено вимог до лізингових компаній в частині мінімального розміру статутного капіталу. 
Чи повинна лізингова компанія бути зареєстрована в Держфінмоніторинг? Згідно законодавства України, юридичні особи, які систематично надають послуги з фінансового лізингу (підписали протягом одного календарного року три або більше договорів фінансового лізингу) або підписали хоча б один договір фінансового лізингу на суму, яка дорівнює або перевищує 80 тисяч гривень, у своїй діяльності повинні дотримуватися і керуватися положеннями законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом.
Протягом якого часу Нацкомфінпослуг повинна взяти лізингову компанію на облік (надати лізингової компанії право надавати фінансову послугу - фінансового лізингу, без реєстрації такої компанії в реєстрі фінансових установ)? Нацкомфінпослуг повинна розглянути заяву лізингової компанії на предмет надання їй права надавати фінансову послугу - фінансовий лізинг в протягом 30 днів. Про прийняття рішення у відмові в постановці лізингової компанії, Нацкомфінпослуг повинна повідомити лізингову компанію в не пізніше як через 30 днів після отримання від лізингової компанії заяви та пакету документів.

Чи потрібно отримувати ліцензію на фінансовий лізинг? Послуга – фінансовий лізинг, є фінансовою послугою. Для надання послуги фінансового лізингу – компанія повинна отримати ліцензію на надання фінансової послуги – фінансовий лізинг. За видачу ліцензії компанія сплачує державне мито.
Чи можна оскаржити рішення Нацкомфінпослуг про відмову в узятті лізингової компанії на облік? Згідно законодавства України, рішення про відмову Нацкомфінпослуг в узятті лізингової компанії на облік (надання лізингової компанії, яка не є фінансовою установою) права надавати фінансову послугу - фінансовий лізинг, може бути оскаржено в судовому порядку.
Протягом якого часу лізингова компанія повинна зберігати договори фінансового лізингу, зобов'язання за якими вже виконані? Лізингова компанія зобов'язана зберігати договору фінансового лізингу протягом 5-ти років після того як зобов'язання за даним договором були виконані.
Чи потрібно повідомляти Нацкомфінпослуг про зміни директора або головного бухгалтера в лізинговій компанії? Повідомляти Нацкомфінпослуг про зміну директора лізингової компанії або головного бухгалтера лізингової компанії, а так само про інші зміни які відбулися в лізинговій компанії необхідно.
Чи повинна лізингова компанія здавати звітність в Нацкомфінпослуг? Лізингова компанія зобов'язана подати квартальну звітність в Нацкомфінпослуг.


Будемо раді вам допомогти в питаннях пов’язаних з організацією та реєстрацією фінансових установ. Індивідуальний підхід до кожного клієнта. Кваліфіковані послуги з питань створення та реєстрації всіх видів фінансових установ, питань отримання ліцензій на фінансові послуги (факторинг, фінансовий лізинг, кредити і т.д.,), відкриття відділень фінансових установ.

Реєстрація всіх видів фінансових установ. Створення відокремлених підрозділів фінансової установи. Ліцензування діяльності фінансових установ. Супровід купівлі-продажу фінансових компаній

tel: 0671013668, 0993869134 Viber, Telegram, WhatsApp

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Skype: Lawfin1

Актуальні питання-відповіді щодо створення та діяльності фінансових установ

Кваліфіковані послуги з питань реєстрації фінансових установ

Реєстрація всіх видів фінансових установ. Створення відокремлених підрозділів фінансової установи. Ліцензування діяльності фінансових установ. Супровід купівлі-продажу фінансових установ

tel: 0671013668, 0993869134 Viber, Telegram, WhatsApp.

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Skype: Lawfin1 Консультація безкоштовно!!!

Новини фінансового ринку

Актуальні новини фінансового ринку України

Детально!!!

Питання-відповіді

Актуальні питання-відповіді щодо створення та діяльності фінансових установ

Детально!!!

Глосарій фінансового ринку

Визначення, що застосовуються в законодавстві яким регулюються фінансові правовідносини

Детально!!!

Фінансова звітність

Фінансова звітність фінансових установ

Детально!!!

Фінансовий моніторинг

Особливості організації фінансового моніторингу в фінансовій установі

Детально!!!

Новини законодавства

Новини законодавства яким регулюється діяльність фінансових установ

Детально!!!

Актуальні матеріали

Актуальні матеріали на тему створення та діяльності фінансових компаній

Детально!!!

Організація фінансового бізнесу

Організація діяльності фінансових компаній. Організація кредитно-фінансової діяльності в Україні

Детально!!!

Ліквідація фінансової компанії

Анулювання ліцензії фінансової компанії. Виключення фінансової компанії з реєстру фінансових установ

Детально!!!

Продаж фінансових компаній

Компанія виступить консультантом з питань супроводу процедури переоформлення корпоративних прав на фінансову компанію, а так само супроводить процес внесення змін до контролюючих органів

Детально!!!

Супровід діяльності фінансових компаній

Супровід діяльності фінансових установ

Детально!!!

Хто на сайті

На сайті 332 гостя та 0 користувачів