Консультуємо з питань реєстрації фінансових установ.

Реєстрація всіх видів фінансових установ. Створення відокремлених підрозділів фінансової установи. Ліцензування діяльності фінансових установ. Супровід купівлі-продажу фінансових компаній

tel: 06710136680993869134 Viber, Telegram, WhatsApp

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Skype: Lawfin1 Консультація безкоштовно!!!

Актуальні питання щодо організації діяльності ломбардного відділення

АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ В СФЕРІ ВІДКРИТТЯ І РЕЄСТРАЦІЇ ВІДДІЛЕННЯ ЛОМБАРДА

Ломбардний бізнес в Україні є одним із стабільно працюючих, у порівнянні з іншими видами фінансових послуг, в сегменті небанківських фінансових установ. Якщо у вас вже є зареєстрований ломбард, і ви розумієте що вам необхідно нарощувати клієнтську мережу, шляхом розвитку мережі ломбардних відділень, цей матеріал буде вам корисний. Розглянемо особливості організації ломбардного відділення, порядок реєстрації відділення ломбарду і так далі.
Що таке відділення ломбарду? Згідно законодавства України, надавати ломбардні послуги може - ломбард (зареєстрований як фінансова установа), в тому числі і його відокремлені підрозділи. При цьому, відокремлені підрозділи ломбарду, повинні бути зареєстровані, тобто, інформація про відділення ломбарду повинна бути внесена до реєстру фінансових установ (Нацкомфінпослуг). Відділення ломбарду повинно отримати код ЄДРПОУ. Згідно статті 55 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання, мають право відкривати свої філії, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи. Таким чином, ломбард, як суб'єкт господарювання, теж може відкривати філії, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи.
Ломбардне відділення, це філія, інший відокремлений підрозділ юридичної особи, розташований поза місцем знаходження юридичної особи, що здійснює всі або частину функцій з надання фінансових послуг від імені ломбарду.
Який порядок реєстрації відділення ломбарду, щоб воно могло надавати ломбардні послуги? Ломбардне відділення, може надавати фінансові послуги після того, як воно буде зареєстровано реєстраційної служб, в ЄДРПОУ. Крім цього, дане відділення повинно бути внесено до реєстру фінансових установ Нацкомфінпослуг. Інформація про відділення ломбарду повинна бути подана до Держфінмоніторингу.
Які вимоги встановлені до директора відділення ломбарду? Чи встановлені якісь вимоги до директора відокремленого підрозділу ломбарду? Законодавством України встановлені вимоги до директора відділення ломбарду:

 • Директор відділення ломбарду повинен мати вищу освіту не нижче професійно-технічної;
 • Директор відділення ломбарду повинен мати не менше ніж 2-річний загальний стаж трудової діяльності, з якого стаж роботи на ринках фінансових послуг - не менше одного року або стаж роботи на керівних посадах не менше двох років;
 • Директор відділення ломбарду протягом останніх п'яти років не повинен бути керівником, фінансовим директором або головним бухгалтером фінансової установи, визнаної банкрутом, підданої процедурі примусової ліквідації або до якої було застосовано захід впливу за порушення законодавства, що регулює діяльність з надання фінансових послуг, у вигляді відсторонення керівництва від управління фінансовою установою та призначення тимчасової адміністрації;
 • Директор відділення ломбарду не повинен мати непогашеної або не знятої судимості за умисні злочини, злочини у сфері господарської та службової діяльності, а також не бути позбавленим права обіймати певні посади та займатися певною діяльністю.

Які вимоги встановлені до приміщення відокремленого підрозділу ломбарду? Які технічні вимоги передбачені законодавством для відділення ломбарду? 

 • Відділення ломбарду повинно знаходитись у нежитловому приміщенні. При цьому, це приміщення має бути або у власності ломбарду, або передано йому в користування згідно договору оренди, або суборенди.

«приміщення - частина нежитлового внутрішнього об'єму будівлі, обмежена будівельними елементами, з можливістю входу і виходу, яка використовується ломбардом чи його відокремленим підрозділом при наданні фінансових та супутніх послуг ломбарду та для зберігання заставленого майна»

Площа приміщення повинна бути не  менше ніж 5 квадратних метрів, призначеного для надання фінансових послуг та супутніх послуг ломбарду. Крім цього, повинно бути спеціальне місце зберігання заставленого майна.

 • Відділення ломбарду повинно бути оснащене комп'ютерною технікою та засобами зв'язку (телефон, Інтернет).
 • Відділення ломбарду повинно бути оснащене програмним забезпеченням, яке необхідно для надання ломбардних послуг та здійснення внутрішнього обліку надання ломбардних послуг.
 • Приміщення в якому знаходиться відділення ломбарду повинно знаходитися під охороною. 

Чи встановлені вимоги до відділення ломбарду, щодо наявності відповідних фінансових активів у ломбарду, або ж самого відділення? Законодавством України не встановлені особливі вимоги до фінансового стану відділення ломбарду. При цьому, такі вимоги встановлені до самого ломбарду, тобто, розмір власних активів ломбарду повинен бути не менше ніж встановлений законодавством. Якщо розмір власних коштів ломбарду буде менше ніж це передбачено законодавством, такий ломбард не зможе відкривати ломбардні відділення. Власний капітал ломбарду повинен бути не менше 500 тис. грн., а за наявності відокремлених підрозділів у ломбарду - власний капітал повинен бути не менше 1 млн. грн.

Які види послуг може надавати відділення ломбарду? Види діяльності які може здійснювати ломбардне відділення? Відокремлені підрозділи ломбарду - філії та відділення, розташовані поза місцезнаходженням ломбарду, що здійснюють всі або частину функцій з надання фінансових та супутніх послуг ломбарду. Таким чином, відділення ломбарду може здійснювати всі ті види діяльності, що і сам ломбард.
Зокрема, ломбардне відділення може надавати послуги по кредитуванню. А так само, надавати супутні послуги. До супутніх послуг відноситься:

 • Оцінка майна що передається в заклад відповідно до чинного законодавства та/або умов договору;
 • Надання посередницьких послуг зі страхування предмета закладу на підставі агентського договору зі страховою компанією;
 • Реалізація закладеного майна відповідно до чинного законодавства та/або умов договору.

Будемо раді вам допомогти в питаннях пов’язаних з організацією та реєстрацією фінансових установ. Індивідуальний підхід до кожного клієнта. Кваліфіковані послуги з питань створення та реєстрації всіх видів фінансових установ, питань отримання ліцензій на фінансові послуги (факторинг, фінансовий лізинг, кредити і т.д.,), відкриття відділень фінансових установ.

Реєстрація всіх видів фінансових установ. Створення відокремлених підрозділів фінансової установи. Ліцензування діяльності фінансових установ. Супровід купівлі-продажу фінансових компаній

tel: 0671013668, 0993869134 Viber, Telegram, WhatsApp

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Skype: Lawfin1

Статті за темою

Актуальні питання-відповіді щодо створення та діяльності фінансових установ

Кваліфіковані послуги з питань реєстрації фінансових установ

Реєстрація всіх видів фінансових установ. Створення відокремлених підрозділів фінансової установи. Ліцензування діяльності фінансових установ. Супровід купівлі-продажу фінансових установ

tel: 0671013668, 0993869134 Viber, Telegram, WhatsApp.

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Skype: Lawfin1 Консультація безкоштовно!!!

Новини фінансового ринку

Актуальні новини фінансового ринку України

Детально!!!

Питання-відповіді

Актуальні питання-відповіді щодо створення та діяльності фінансових установ

Детально!!!

Глосарій фінансового ринку

Визначення, що застосовуються в законодавстві яким регулюються фінансові правовідносини

Детально!!!

Фінансова звітність

Фінансова звітність фінансових установ

Детально!!!

Фінансовий моніторинг

Особливості організації фінансового моніторингу в фінансовій установі

Детально!!!

Новини законодавства

Новини законодавства яким регулюється діяльність фінансових установ

Детально!!!

Актуальні матеріали

Актуальні матеріали на тему створення та діяльності фінансових компаній

Детально!!!

Організація фінансового бізнесу

Організація діяльності фінансових компаній. Організація кредитно-фінансової діяльності в Україні

Детально!!!

Ліквідація фінансової компанії

Анулювання ліцензії фінансової компанії. Виключення фінансової компанії з реєстру фінансових установ

Детально!!!

Продаж фінансових компаній

Компанія виступить консультантом з питань супроводу процедури переоформлення корпоративних прав на фінансову компанію, а так само супроводить процес внесення змін до контролюючих органів

Детально!!!

Супровід діяльності фінансових компаній

Супровід діяльності фінансових установ

Детально!!!

Хто на сайті

На сайті 2357 гостей та 0 користувачів