Як зазначено на офіційному сайті Нацкомфінпослуг – з 01.01.2018 набув чинності Порядок надання звітності фінансовими компаніями, фінансовими установами – юридичними особами публічного права, довірчими товариствами, а також юридичними особами – суб'єктами господарювання, які за своїм правовим статусом не є фінансовими установами, але мають визначену законами та нормативно-правовими актами Держфінпослуг або Нацкомфінпослуг можливість надавати послуги з фінансового, затверджений розпорядження Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг від 26.09.2017  № 3840 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 24.10.2017 за № 1294/31162 (далі – Порядок).

У зв’язку з цим Нацкомфінпослуг звертає увагу фінансових установ (в тому числі лізингових компаній) на особливості подання звітності до Нацкомфінпослуг, починаючи з подання щомісячної звітності за січень 2018 року.

 Зоркема:

1. Фінансові компанії (у тому числі фінансові компанії – управителі ФФБ та ФОН, фінансові компанії - адміністратори, фінансові компанії групи А і групи Б), фінансові установи - юридичні особи публічного права, довірчі товариства та лізингодавці подають звітність, передбачену Порядком, в електронній формі з дотриманням вимог Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг".

Обов'язковим реквізитом такої звітності є електронний цифровий підпис відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис".

Звітність може бути подано в паперовому вигляді лише на підставі окремого рішення Нацкомфінпослуг щодо окремої фінансової установи.

2.Звітність заповнюється в онлайн режимі та подається через програмний продукт «Комплексна інформаційна система» (далі – КІС), розміщеному на головній веб-сторінці Нацкомфінпослуг.

Звітність фінансових компаній – управителів ФФБ та ФОН за січень, лютий, березень 2018 року, надіслана поштовим зв’язком або подана до служби діловодства Нацкомфінпослуг у паперовому вигляді, буде вважатися такою, що не прийнята та застосовані заходи впливу до управителів за ненадання звітності.

3.Для заповнення звітності в КІС на веб-сайті Нацкомфінпослуг необхідно використовувати логін користувача та пароль юридичної особи для доступу до КІС. У разі їх втрати, звертатися до відділу ведення реєстрів та баз даних фінансових установ Нацкомфінпослуг, тел. 235-00-68.

4.Реалізація можливості підписання пакетів звітності електронним цифровим підписом здійснюється через акредитовані центри сертифікації ключів з такого переліку спеціалізованих установ:

  • Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС;
  • Акредитований центр сертифікації ключів органів юстиції України;
  • ТОВ "АРТ-Мастер";
  • ТОВ "Ключові системи";
  • ДП "Українські спеціалізовані системи";
  • Державна казначейська служба;
  • Укрзалізниця;
  • ПАТ КБ "Приватбанк";
  • НБУ;

Укрсіббанк.

5.Пояснювальна записка у довільній формі, передбачена підпунктом 3 пункту 1 розділу ІІІ Порядку, примітки до фінансової звітності та звіт про корпоративне управління (для фінансових компаній, утворених у формі акціонерних товариств), передбачені пунктом 12 Порядку, засвідчуються підписом керівника фінансової установи та додаються до звітності в КІС через вкладку «супутні документи» шляхом прикріплення PDF файлу.

6.Увага, фінансовим компаніям – управителям ФФБ та ФОН для коректного заповнення в КІС форми «Інформація про діяльність управителя» (додатку 2 до Порядку) щодо інформації про фонди фінансування будівництва спочатку необхідно актуалізувати інформацію про всі діючи фонди фінансування будівництва в реєстраційній картці про створення ФФБ.

Джерело інформації: офіційний сайт Нацкомфінпослуг - http://nfp.gov.ua/