Консультуємо з питань реєстрації фінансових установ.

Реєстрація всіх видів фінансових установ. Створення відокремлених підрозділів фінансової установи. Ліцензування діяльності фінансових установ. Супровід купівлі-продажу фінансових компаній

tel: 06710136680993869134 Viber, Telegram, WhatsApp

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Skype: Lawfin1 Консультація безкоштовно!!!

Актуальні питання щодо організації ломбардної діяльності

Ломбард - фінансова установа, виключним видом діяльності якої є надання на власний ризик фінансових кредитів фізичним особам за рахунок власних або залучених коштів, під заставу майна на визначений строк і під процент та надання супутніх послуг ломбарду


Як зареєструвати ломбард? Як створити ломбард? Для реєстрації ломбарду, як фінансової установи необхідно дотримати наступні процедури:

  • Зареєструвати юридичну особу організаційно-правова форма - Повне товариство. Згідно законодавства України - Повним визнається таке товариство, всі учасники   якого займаються спільною підприємницькою діяльністю і несуть  солідарну відповідальність за зобов'язаннями товариства усім своїм майном;
  • Внести інформацію про Повне товариство до реєстру фінансових установ, який ведеться Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (реєстр НАЦКОМФІНПОСЛУГ);
  • Отримати ліцензію на кредитування (ліцензія на надання фінансових послуги ломбардом ліцензія на надання позик, в том числі на умовах фінансового кредиту. Ліцензія надається НАЦКОМФІНПОСЛУГ);
  • Поставити Ломбард на облік у Державному комітеті фінансового моніторингу (Держфінмоніторинг).

Після отримання ліцензії на кредитування, та за умови відповідності вимогам встановленим законодавством до ломбардів, як фінансовим установам, що надають фінансові послуги, ломбард може надавати фінансову послугу надання позик, в тому числі на умовах фінансового кредиту.

Який розмір статутного капіталу встановлений законом для ломбарду? Згідно законодавства України розмір статутного капіталу ломбарду повинен становити не менше 500 тисяч гривень. А за умови наявності у ломбарду відокремлених підрозділів не менше - 1 млн., грн.

Чи можна формувати статутний капітал ломбарду майном? Згідно законодавства України, формувати статутний капітал ломбарду (статутний фонд) можна тільки грошовими коштами.Законодавством забороняється використовувати для формування статутного (складеного) капіталу товариства бюджетні кошти, кошти, одержані в кредит та під заставу, векселі, майно державних (комунальних) підприємств, яке відповідно до закону (рішення органу місцевого самоврядування) не підлягає приватизації, та майно, що перебуває в оперативному управлінні бюджетних установ, якщо інше не передбачено законом.

Чи можна розмістити ломбард у житловому приміщенні? Згідно законодавства України надання ломбардних послуг можливо тільки в тому випадку якщо ломбард відповідає вимогам. Одним з них виступає саме те, що ломбард повинен бути зареєстрований в нежитловому приміщенні.

«приміщення - частина нежитлового внутрішнього об'єму будівлі, обмежена будівельними елементами, з можливістю входу і виходу, яка використовується ломбардом чи його відокремленим підрозділом при наданні фінансових та супутніх послуг ломбарду та для зберігання заставленого майна»

Які види фінансових послуг може надавати ломбард? Ломбард може надавати тільки один вид фінансової послуги, це кредитування. При цьому, ломбардне кредитування може здійснюватися за рахунок власних коштів ломбарду та залучених коштів. Ломбард може залучати кошти лише за умови отримання ліцензії на залучення фінансових активів із зобов’язанням щодо наступного їх повернення.

Чи може ломбард надавати не фінансові види послуг? Згідно законодавства України, основним видом діяльності ломбарду є надання фінансових кредитів, під заставу, на певний термін і під процент. При цьому, ломбард може надавати і супутні ломбардних послуги, а саме:

  • Оцінка заставного майна;
  • Надання посередницьких послуг зі страхування предмета застави на підставі агентського договору зі страховою компанією;
  • Реалізація заставного майна.

Чи може ломбард приймати грошові кошти на депозитні рахунки? Ломбард, як фінансова установа, не може приймати грошові кошти, як у населення так і у суб'єктів господарської діяльності на депозитні рахунки.

Чи встановлені законодавством вимоги до директора ломбарду? До директора ломбарду, а так само до особи, яка його заміщає в період відсутності (особа виконує обов'язки директора ломбарду) встановлено вимоги щодо трудового стажу, вимоги до наявності спеціальної освіти. Зокрема, директор ломбарду повинен пройти курси підвищення кваліфікації та скласти відповідний іспит.

Які вимоги встановлені до головного бухгалтера ломбарду? Згідно законодавства України до головного бухгалтера ломбарду, як і до директора встановлено спеціальні вимоги по трудовому стажу та освіті, а так само по необхідності проходження курсів підвищення кваліфікації для головних бухгалтерів ломбардів, і здачі спеціального іспиту.

Чи можна покласти ведення бухгалтерського обліку в ломбарді, не на штатного бухгалтера, а на компанію яка надає послуги з ведення бухгалтерського обліку? Ведення бухгалтерського обліку в ломбарді може здійснюватися фахівцем бухгалтерської компанії з якою у ломбарду підписаний договір на ведення бухгалтерського обліку в ломбарді. При цьому, в штаті ломбарду може і не бути в такому випадку посади - головний бухгалтер ломбарду.

Яке матеріально-технічне обладнання повинно бути для ведення ломбардного бізнесу? Згідно Положення про порядок надання фінансових послуг ломбардами, технічне забезпечення ломбарду повинно забезпечувати функціонування облікової та реєструючої систем ломбарду та створюватись на підставі комп'ютерних систем, які можуть забезпечити виконання технологічних операцій з ведення обліку в цих системах. Яка це буде система, ломбард визначає самостійно виходячи з технологічних можливостей відповідної системи та їх відповідності вище зазначеним вимогам. При цьому, програмне забезпечення повинно забезпечити резервне копіювання бази даних ломбарду, а також зберігати відповідну інформацію про наданої ломбардом послузі і клієнті.

Чи можна здійснювати ломбардний бізнес зареєструвавшись як фізична особа-приватний підприємець? Послуги з надання процентних позик (ломбардне кредитування) не може здійснюватися фізична особа, яка зареєстрована як - підприємець. Згідно Законодавства України надання кредитів (процентних позик) можливе тільки фінансовою установою. При цьому, набути статут фінансової установи може тільки юридична особа, звернувшись з відповідним пакетом документів в Нацкомфінпослуг. Зокрема, ломбардні послуги (кредитування, зберігання та оцінка заставного майна) можуть надаватися виключно ломбардом, який створюється (реєструється) у вигляді юридичної особи - Повного товариства.

Чи може ломбард реєструватися за юридичною адресою, а фактичну діяльність здійснювати за іншою адресою? Питання розмежування юридичної та фактичної адреси відносно надання ломбардних послуг чітко врегульовано на законодавчому рівні. Згідно законодавства України, ломбард, як і інші фінансові установи, може надавати фінансові послуги лише за місцем юридичної адреси, або за місцем знаходження відокремленого підрозділу (філії ломбарду, відокремленого підрозділу ломбарду). 


Будемо раді вам допомогти в питаннях пов’язаних з організацією та реєстрацією фінансових установ. Індивідуальний підхід до кожного клієнта. Кваліфіковані послуги з питань створення та реєстрації всіх видів фінансових установ, питань отримання ліцензій на фінансові послуги (факторинг, фінансовий лізинг, кредити і т.д.,), відкриття відділень фінансових установ.

Реєстрація всіх видів фінансових установ. Створення відокремлених підрозділів фінансової установи. Ліцензування діяльності фінансових установ. Супровід купівлі-продажу фінансових компаній

tel: 0671013668, 0993869134 Viber, Telegram, WhatsApp

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Skype: Lawfin1

Статті за темою

Актуальні питання-відповіді щодо створення та діяльності фінансових установ

Кваліфіковані послуги з питань реєстрації фінансових установ

Реєстрація всіх видів фінансових установ. Створення відокремлених підрозділів фінансової установи. Ліцензування діяльності фінансових установ. Супровід купівлі-продажу фінансових установ

tel: 0671013668, 0993869134 Viber, Telegram, WhatsApp.

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Skype: Lawfin1 Консультація безкоштовно!!!

Новини фінансового ринку

Актуальні новини фінансового ринку України

Детально!!!

Питання-відповіді

Актуальні питання-відповіді щодо створення та діяльності фінансових установ

Детально!!!

Глосарій фінансового ринку

Визначення, що застосовуються в законодавстві яким регулюються фінансові правовідносини

Детально!!!

Фінансова звітність

Фінансова звітність фінансових установ

Детально!!!

Фінансовий моніторинг

Особливості організації фінансового моніторингу в фінансовій установі

Детально!!!

Новини законодавства

Новини законодавства яким регулюється діяльність фінансових установ

Детально!!!

Актуальні матеріали

Актуальні матеріали на тему створення та діяльності фінансових компаній

Детально!!!

Організація фінансового бізнесу

Організація діяльності фінансових компаній. Організація кредитно-фінансової діяльності в Україні

Детально!!!

Ліквідація фінансової компанії

Анулювання ліцензії фінансової компанії. Виключення фінансової компанії з реєстру фінансових установ

Детально!!!

Продаж фінансових компаній

Компанія виступить консультантом з питань супроводу процедури переоформлення корпоративних прав на фінансову компанію, а так само супроводить процес внесення змін до контролюючих органів

Детально!!!

Супровід діяльності фінансових компаній

Супровід діяльності фінансових установ

Детально!!!

Хто на сайті

На сайті 375 гостей та 0 користувачів