Консультуємо з питань реєстрації фінансових установ.

Реєстрація всіх видів фінансових установ. Створення відокремлених підрозділів фінансової установи. Ліцензування діяльності фінансових установ. Супровід купівлі-продажу фінансових компаній

tel: 06710136680993869134 Viber, Telegram, WhatsApp

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Skype: Lawfin1 Консультація безкоштовно!!!

Організація лізингової компанії. Реєстрація лізингової діяльності

Фінансовий лізинг – це вид цивільно-правових відносин, які виникають із договору фінансового лізингу. Згідно договору фінансового лізингу, лізингодавець зобов'язується набути у власність річ у продавця (постачальника) відповідно встановлених лізингоодержувачем специфікацій на певний строк не менше одного року за встановлену плату (лізинговий платіж).


В цілому важливо розуміти, що не вся лізингова діяльність вимагає особливої реєстрації в Нацфінпослуг. Зокрема, в даному випадку мова йде про реєстрацію лізингової компанії, яка буде надавати послуги, саме фінансового лізингу.

Згідно Податкового кодексу України, лізингові операції поділяються на:

  • оперативний лізинг (оренда) - господарська діяльність фізичної або юридичної особи, яка передбачає передачу орендарю основного фонду, придбаного або виготовленого орендодавцем, на умовах інших, ніж ті, що передбачені фінансовим лізингом (орендарю);
  • фінансовий лізинг (оренда) - господарська операція, яка здійснюється фізичною або юридичною особою і передбачає передачу орендарю майна, яке є основним у відповідності з Податковим кодексом України та придбано або зроблено орендодавцем, а також усіх ризиків і прибутків, пов'язаних з правом користування та володіння об'єктом лізингу.

Основною відмінністю оперативного лізингу від фінансового лізингу, згідно Податкового кодексу України, є те що договір фінансового лізингу повинен мати одну з таких умов:

  • об'єкт лізингу передається на строк, протягом якого амортизується не менше 75 відсотків його первинної вартості, а орендодавець зобов'язаний на підставі лізингового договору та протягом строку його дії придбати об'єкт лізингу з наступним переходом права власності від орендодавця до орендаря за ціною, яка визначена в такому лізинговому договорі;
  • балансова (залишкова) вартість об'єкта лізингу на момент закінчення дії лізингового договору, передбачена таким договором, становить не більше 25 відсотків первинної вартості ціни такого об'єкта лізингу, що діє на початок строку дії лізингового договору;
  • сума лізингових (орендних) платежів з початку строку оренди дорівнює первинній вартості об'єкта лізингу або перевищує її
  • майно, яке передається у фінансовий лізинг, виготовлене згідно замовлення лізингоодержувача (орендаря) та після закінчення дії лізингового договору не може бути використане іншими особами, крім лізингоотримувача (орендаря), виходячи з його технологічних та якісних характеристик.

Фінансовий лізинг це послуга яка може надаватися, або банком, або фінансовою компанією, або лізинговою компанією. При цьому, хоча з вище зазначених визначень фінансового лізингу, прямо допускається можливість надання послуг фінансового лізингу, в тому числі фізичною особою, згідно нормативно-правових актів Нацкомфінпослуг якими регламентовано процес реєстрації лізингової компанії - надавати лізингові послуги може тільки юридична особа. Відповідно, як і будь-яка господарська діяльність (зокрема сам процес її легалізації), організація лізингової діяльності, теж передбачає реєстрацію юридичної особи. При цьому, важливо розуміти, що приміщення де буде реєструватися лізингова компанія - повинно мати статус нежитлового (частина внутрішнього обсягу будови, обмеженого будівельними елементами, з можливістю входу і виходу, яка використовується лізингодавцем при здійсненні діяльності з надання послуг фінансового лізингу).
Статутні документи лізингової компанії повинні містити вид фінансової детальності – фінансовий лізинг. На відміну від інших видів фінансових послуг, послуга фінансового лізингу може поєднуватися і з іншими видами господарської діяльності (фінансовий лізинг може поєднуватись з наданням не фінансових послуг).
Важливо враховувати що законодавство передбачає наявність кваліфікованих фахівців в лізинговій діяльності, які безпосередньо здійснюють діяльність з надання фінансового лізингу (укладення договору фінансового лізингу, супроводження та виконання договорів фінансового лізингу). До таких фахівців лізингової компанії встановлено вимоги щодо освіти, і відсутності непогашеної судимості. До директора лізингової компанії особливих вимог за освітою законодавством не встановлено. У частині відсутності непогашеної судимості, то дана вимога поширюється і на директора лізингової компанії.
При організації лізингової діяльності, важливо враховувати вимоги в частині дотримання законодавства з фінансового моніторингу. А саме. За умови що лізингова компанія надає систематично послуги фінансового лізингу (три рази на рік і більше) або протягом року підписала хоч один договір фінансового лізингу який перевищує 80 000 гривень, така лізингова компанія повинна виконувати вимоги Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом». Що на практиці передбачає наявність у штаті лізингової компанії посади - відповідального за проведення фінансового моніторингу.
Організація лізингової діяльності передбачає, що лізингова компанія забезпечена технічно. Тобто, існує програма обліку підписаних договорів фінансового лізингу, наявні засоби комунікації, і так далі.
ПРОЦЕС СТВОРЕННЯ ЛІЗИНГОВОЇ КОМПАНІЇ. ОТРИМАННЯ ЛІЦЕНЗІЇ НА ЗДІЙСНЕННЯ ФІНАНСОВОЇ ПОСЛУГИ - ФІНАНСОВИЙ ЛІЗИНГ:

  1. Реєстрація юридичної особи, за місцем знаходження лізингової компанії в державній реєстраційній службі
  2. Постановка на облік лізингової компанії в Нацфінпослуг (реєстрація лізингової компанії в Нацфінпослуг)
  3. Отримання ліцензії на здійснення фінансової послуги - фінансовий лізинг
  4. Постановка на облік лізингової компанії до Держфінмоніторинг (реєстрація лізингової компанії в Держфінмоніторинг)

Важливо враховувати що лізингова компанія повинна розробити правила надання послуг фінансового лізингу, затвердити приблизну форму договору фінансового лізингу які повинні відповідати вимогам встановленим законодавством України.


 Компанія "Право та фінанси груп" надає професійні послуги з питань створення, реєстрації та ліцензування фінансових установ, розробки правил надання фінансових послуг, договорів надання фінансових послуг. Супровід купівлі-продажу фінансових установ, отримання погодження на набуття істотної участі в фінансовій установі. Консультації з питань створення, закриття, зміни адреси відокремлених підрозділів, відкриття операційних кас.

Актуальні питання-відповіді щодо створення та діяльності фінансових установ

Кваліфіковані послуги з питань реєстрації фінансових установ

Реєстрація всіх видів фінансових установ. Створення відокремлених підрозділів фінансової установи. Ліцензування діяльності фінансових установ. Супровід купівлі-продажу фінансових установ

tel: 0671013668, 0993869134 Viber, Telegram, WhatsApp.

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Skype: Lawfin1 Консультація безкоштовно!!!

Новини фінансового ринку

Актуальні новини фінансового ринку України

Детально!!!

Питання-відповіді

Актуальні питання-відповіді щодо створення та діяльності фінансових установ

Детально!!!

Глосарій фінансового ринку

Визначення, що застосовуються в законодавстві яким регулюються фінансові правовідносини

Детально!!!

Фінансова звітність

Фінансова звітність фінансових установ

Детально!!!

Фінансовий моніторинг

Особливості організації фінансового моніторингу в фінансовій установі

Детально!!!

Новини законодавства

Новини законодавства яким регулюється діяльність фінансових установ

Детально!!!

Актуальні матеріали

Актуальні матеріали на тему створення та діяльності фінансових компаній

Детально!!!

Організація фінансового бізнесу

Організація діяльності фінансових компаній. Організація кредитно-фінансової діяльності в Україні

Детально!!!

Ліквідація фінансової компанії

Анулювання ліцензії фінансової компанії. Виключення фінансової компанії з реєстру фінансових установ

Детально!!!

Продаж фінансових компаній

Компанія виступить консультантом з питань супроводу процедури переоформлення корпоративних прав на фінансову компанію, а так само супроводить процес внесення змін до контролюючих органів

Детально!!!

Супровід діяльності фінансових компаній

Супровід діяльності фінансових установ

Детально!!!

Хто на сайті

На сайті 247 гостей та 0 користувачів