Рекомендации ДСФМУ по информированию ДСФМУ о прибыльные операции по счетам, по которым остановлены расходные операции в соответствии с решением ДСФМУ. Рекомендации и разъяснения. Информация с сайта Национального банка

Пунктом 3 статьи 17 Закона Украины "О предотвращении и противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, или финансированию терроризма" (далее - Закон) Госфинмониторинг Украины может принять решение о приостановлении расходных операций по счетам клиентов (лиц) в случае, если такие операции содержат признаки, предусмотренные статьями 15, 16 Закона на срок до пяти рабочих дней, о чем обязан безотлагательно сообщить субъекта первичного финансового мониторинга, а также правоохранительные органы, уполномоченные принимать решения соответственно с уголовным процессуальным законодательством.

Абзацом сьомим пункту 2.1 розділу 2 Наказу Міністерства фінансів України від 01.04.2013 № 436 передбачено, що Державна служба фінансового моніторингу України для повідомлення банку про прийняття рішення щодо зупинення видаткових операцій за рахунками клієнтів (осіб) надсилає файл-рішення типу М.

Пунктом 8.11 Положення про здійснення банками фінансового моніторингу, затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 14.05.2003 №189 (далі – Положення), визначений обов’язок банків повідомляти Держфінмоніторинг України про проведення прибуткових фінансових операцій по рахунках, за якими зупинено видаткові операції відповідно до рішення Державної служби фінансового моніторингу України, шляхом надсилання в той самий день електронного інформаційного повідомлення про кожну прибуткову фінансову операцію із зазначенням обов’язкових реквізитів та не пізніше 12 години наступного робочого дня файла-повідомлення.

Постановою Правління Національного банку України від 04.06.2003 № 233 затверджено Склад реквізитів та структура файлів інформаційного обміну між спеціально уповноваженим органом виконавчої влади з питань фінансового моніторингу та банками (філіями) (далі – Постанова).

Склад реквізитів файла-повідомлення заповнюється з використанням кодів, що визначаються відповідно до Довідника кодів ознак фінансових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 26.04.2013 № 496 "Про затвердження форм обліку та подання інформації, пов’язаної із здійсненням фінансового моніторингу, та інструкції щодо їх заповнення" (далі – Наказ).

Отже, з огляду на вимоги зазначених нормативних актів, інформація щодо прибуткових операцій по рахунках, за якими зупиненовидаткові операції відповідно до рішення Державної служби фінансового моніторингу України, має бути:

1. Надіслана у день здійснення прибуткової операції, з використанням системи захисту інформації, яка забезпечує цілісність, конфіденційність та автентичність документів, на електронну адресу Держфінмоніторингу України - sdfm@u0qm у вигляді електронного інформаційного повідомлення, яке повинне містити:

- код ознаки фінансової операції – 604 "Моніторинг прибуткових фінансових операцій за рішенням Держфінмоніторингу відповідно до частини четвертої статті 17 Закону" (відповідно до Додатку 3 Наказу);

- реєстраційний номер і дату рішення Держфінмоніторингу України - файлу ХМ;

- дату здійснення прибуткової фінансової операції;

- суму, на яку проведено фінансову операцію.

2. Не пізніше 12 години наступного робочого дня внесена до реєстру і в цей самий день надіслана Держфінмоніторингу України у вигляді файлу-повідомлення типу А в якому, відповідно до пункту 5 Постанови, зазначено:

- ідентифікатор реквізиту (тегу/атрибута) за номером 11 Відомостей про фінансову операцію (підструктура OPERACIA структури INF_STR) – OPR_OZN, зміст реквізиту – "Ознака здійснення фінансової операції". Код ідентифікатора проставляється відповідно до Додатку 10 Наказу "Довідник кодів ознак здійснення фінансових операцій K_DFM10" та має значення 1 – операція здійснена;

- ідентифікатор реквізиту (тегу/атрибута) за номером 15 Відомостей про фінансову операцію (підструктура OPERACIA структури INF_STR) – OPR_VID3, зміст реквізиту "Ознака (ознаки) фінансової операції, що підлягає внутрішньому фінансовому моніторингу", код ідентифікатора проставляється відповідно до Додатку 3 Наказу "Довідник кодів ознак фінансових операцій, які підлягають внутрішньому фінансовому моніторингу, та фінансових операцій з відстеження (моніторингу) за запитом іноземної держави чи Держфінмоніторингу K_DFM03" та має значення 604 – моніторинг прибуткових операцій за рішенням Держфінмоніторингу відповідно до частини четвертої статті 17 Закону;

- відомості про рішення, відповідно до якого надається інформація про фінансову операцію (підструктура FIL_RICH структури OPERACIA) - ідентифікатор реквізиту (тегу/атрибута):

RI_VID (Вид рішення);

RI_NUMB (Номер рішення в системі обліку);

RI_DATA (Дата рішення).

Коди ідентифікатора проставляються відповідно до Додатку 12 Наказу "Довідник видів рішень K_DFM16".

Джерелоінформації: офіційнийсайтНБУ  https://bank.gov.ua

Будемо раді вам допомогти в питаннях пов’язаних з організацією та реєстрацією фінансових установ. Індивідуальний підхід до кожного клієнта. Кваліфіковані послуги з питань створення та реєстрації всіх видів фінансових установ, питань отримання ліцензій на фінансові послуги (факторинг, фінансовий лізинг, кредити і т.д.,), відкриття відділень фінансових установ.

Реєстрація всіх видів фінансових установ. Створення відокремлених підрозділів фінансової установи. Ліцензування діяльності фінансових установ. Супровід купівлі-продажу фінансових компаній

tel: 0671013668, 0993869134 Viber, Telegram, WhatsApp

email: pravofin7@gmail.com

Skype: Lawfin1