Консультуємо з питань реєстрації фінансових установ.

Реєстрація всіх видів фінансових установ. Створення відокремлених підрозділів фінансової установи. Ліцензування діяльності фінансових установ. Супровід купівлі-продажу фінансових компаній

tel: 06710136680993869134 Viber, Telegram, WhatsApp

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Skype: Lawfin1 Консультація безкоштовно!!!

КМУ - Проект Постанови, щодо відновлення повноважень Нацкомфінпослуг щодо здійснення планових заходів державного нагляду (контролю)

КМУ - Проект Постанови, щодо відновлення повноважень Нацкомфінпослуг щодо здійснення планових заходів державного нагляду (контролю)

На офіційному сайті Нацкомфінпослуг розміщено Проект постанови Кабінету Міністрів України „Про внесення зміни до переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України „Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” розроблено відповідно до пункту 13 Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затвердженого Указом Президента України від 23.11.2011 № 1070.

Метою прийняття регуляторного акта є відновлення повноважень Нацкомфінпослуг щодо здійснення планових заходів державного нагляду (контролю).

Для досягнення зазначеної мети проектом постанови передбачено включення Нацкомфінпослуг до переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України „Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”.

Як зазначено в Пояснювальній записці про Проекту Постанови, відповідно до статті 27 Закону України „Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” одним з основних завдань Нацкомфінпослуг є захист прав споживачів фінансових послуг шляхом застосування у межах своїх повноважень заходів впливу з метою запобігання і припинення порушень законодавства на ринку фінансових послуг.

Запобігання і припинення порушень законодавства на ринку фінансових послуг ґрунтується, зокрема, на проведенні заходів державного нагляду (контролю), які дозволяють встановлювати факти порушення законодавства на ринку фінансових послуг та вживати заходи щодо їх припинення, а також завчасно виявляти проблемні питання у діяльності фінансової установи та вживати заходи щодо їх запобігання.

Здійснення пруденційного нагляду базується на регулярному проведенні оцінки загального фінансового стану фінансової установи, результатів діяльності системи та якості управління нею, дотриманні обов'язкових нормативів та інших показників і вимог, що обмежують ризики за операціями з фінансовими активами, а також шляхом аналізу та перевірки звітних даних учасників ринку фінансових послуг, що надходять до Нацкомфінпослуг.

Дія мораторію на проведення планових заходів із здійснення державного нагляду призводить до того, що Нацкомфінпослуг здійснює пруденційний нагляд тільки на основі звітності, що подається фінансовими установами, та не має можливості перевірити її достовірність, а отже аналізувати реальний стан справ. Зазначене призводить до послаблення відповідальності фінансових установ за подання ними недостовірної звітності.

Таким чином, Нацкомфінпослуг має змогу реагування тільки на вже порушені права споживачів фінансових послуг згідно з їх скаргами або здійснювати перевірки установ, що зовсім припинили подання звітності.

Зростання майже на 20 відсотків кількості звернень громадян у 2017 році порівняно з 2016 роком (з 5,8 до 6,9 тис.) також свідчить про необхідність здійснення Нацкомфінпослуг роботи щодо запобігання правопорушенням, важливим елементом якої є проведення планових заходів нагляду контролю.

Відновлення повноважень Нацкомфінпослуг щодо здійснення планових перевірок дозволить Нацкомфінпослуг завчасно реагувати на погіршення фінансового стану піднаглядних суб‘єктів та підвищить дисципліну на ринку фінансових послуг.

Зазначене, також, відповідатиме прийнятим Україною на себе зобов'язанням відповідно до Угоди про асоціацію в частині наближення до визнаних міжнародних стандартів щодо регулювання та нагляду у сфері фінансових послуг. Згідно зі стандартом у сфері нагляду за страховою діяльністю, виданим Міжнародною асоціацією органів нагляду за страховою діяльністю (IAIS) „Основні принципи страхування”, наглядовий орган повинен мати необхідні повноваження, компетенцію та ресурси для проведення інспектування страховиків на місці та адекватні інструменти для вжиття своєчасних превентивних і коригувальних заходів.

СХВАЛЕНО

Розпорядження Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг

__________________ № ___________

Проект

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від                          2018 р. №

м. Київ

Про внесення зміни до переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”

Кабінет Міністрів України постановляє:

Внести зміну до переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2017 р.  №1104 (Офіційний вісник України, 2018 р., № 19, ст. 632), доповнивши його після абзацу четвертого новим абзацом такого змісту: Нацкомфінпослуг”.

У зв'язку із цим абзаци п’ятий двадцять четвертий уважати відповідно абзацами шостим двадцять п’ятим.

Прем’єр-міністр України                                                                     В. Гройсман

Джерелоінформації: офіційнийсайтНацкомфінпослуг https://www.nfp.gov.ua


Будемо раді вам допомогти в питаннях пов’язаних з організацією та реєстрацією фінансових установ. Індивідуальний підхід до кожного клієнта. Кваліфіковані послуги з питань створення та реєстрації всіх видів фінансових установ, питань отримання ліцензій на фінансові послуги (факторинг, фінансовий лізинг, кредити і т.д.,), відкриття відділень фінансових установ.

Реєстрація всіх видів фінансових установ. Створення відокремлених підрозділів фінансової установи. Ліцензування діяльності фінансових установ. Супровід купівлі-продажу фінансових компаній

tel: 0671013668, 0993869134 Viber, Telegram, WhatsApp

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Skype: Lawfin1

Статті за темою

Актуальні питання-відповіді щодо створення та діяльності фінансових установ

Кваліфіковані послуги з питань реєстрації фінансових установ

Реєстрація всіх видів фінансових установ. Створення відокремлених підрозділів фінансової установи. Ліцензування діяльності фінансових установ. Супровід купівлі-продажу фінансових установ

tel: 0671013668, 0993869134 Viber, Telegram, WhatsApp.

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Skype: Lawfin1 Консультація безкоштовно!!!

Новини фінансового ринку

Актуальні новини фінансового ринку України

Детально!!!

Питання-відповіді

Актуальні питання-відповіді щодо створення та діяльності фінансових установ

Детально!!!

Глосарій фінансового ринку

Визначення, що застосовуються в законодавстві яким регулюються фінансові правовідносини

Детально!!!

Фінансова звітність

Фінансова звітність фінансових установ

Детально!!!

Фінансовий моніторинг

Особливості організації фінансового моніторингу в фінансовій установі

Детально!!!

Новини законодавства

Новини законодавства яким регулюється діяльність фінансових установ

Детально!!!

Актуальні матеріали

Актуальні матеріали на тему створення та діяльності фінансових компаній

Детально!!!

Організація фінансового бізнесу

Організація діяльності фінансових компаній. Організація кредитно-фінансової діяльності в Україні

Детально!!!

Ліквідація фінансової компанії

Анулювання ліцензії фінансової компанії. Виключення фінансової компанії з реєстру фінансових установ

Детально!!!

Продаж фінансових компаній

Компанія виступить консультантом з питань супроводу процедури переоформлення корпоративних прав на фінансову компанію, а так само супроводить процес внесення змін до контролюючих органів

Детально!!!

Супровід діяльності фінансових компаній

Супровід діяльності фінансових установ

Детально!!!

Хто на сайті

На сайті 195 гостей та 0 користувачів