Консультуємо з питань реєстрації фінансових установ.

Реєстрація всіх видів фінансових установ. Створення відокремлених підрозділів фінансової установи. Ліцензування діяльності фінансових установ. Супровід купівлі-продажу фінансових компаній

tel: 06710136680993869134 Viber, Telegram, WhatsApp

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Skype: Lawfin1 Консультація безкоштовно!!!

Нацкомфінпослуг - Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» щодо врегулювання діяльності фінансових установ»

Як зазначено на офіційному сайті Нацкомфінпослуг розробку Проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» щодо врегулювання діяльності фінансових установ» зумовила ситуація, що склалася на ринку фінансових послуг, а саме: незадоволення споживачів послугами з адміністрування фінансових активів для придбання товарів у групах.

Зокрема, станом на 31.12.2016 в Державному реєстрі фінансових установ зареєстровано 7 фінансових компаній, які мають ліцензію на провадження діяльності з адміністрування фінансових активів для придбання товарів у групах (далі –Адміністратори).

Протягом 2016 року Адміністраторами було укладено 2960 договорів, із них 1366 договорів (46,15 %) було розірвано споживачами, а також до Нацкомфінпослуг надійшло понад 100 скарг громадян щодо їхніх взаємовідносин із Адміністраторами.

Це свідчить про те, що значною мірою договори про отримання даної фінансової послуги укладаються споживачами спонтанно, і в подальшому споживачі не задоволені своїми правовідносинами із Адміністраторами.

Законопроектом вносяться зміни до Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» щодо:

- виключення з переліку видів фінансових послуг, визначених статтею 4 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», послуги з адміністрування фінансових активів для придбання товарів у групах;

- встановлення заборони здійснення іншої підприємницької діяльності, ніж визначена цим Законом та законами про діяльність відповідної фінансової установи, а також нормативно-правовими актами державних органів, що здійснюють регулювання ринків фінансових послуг.


Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» щодо врегулювання діяльності фінансових установ»

СХВАЛЕНО

Розпорядження   Національної комісії,

що здійснює державне регулювання

у сфері ринків фінансових послуг

від 25.04.2017 № 1264

ПРОЕКТ

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг»

 щодоврегулювання діяльності фінансових установ

Верховна Рада України постановляє:

І. Внести до Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 1, ст. 1) такі зміни:

1) пункт 111 частини першої статті 4 виключити;

2) доповнити статтю 5 новим пунктом 6 такого змісту:

«6. Фінансовим установам забороняється здійснювати іншу підприємницьку діяльність, ніж визначена цим Законом та законами про діяльність відповідної фінансової установи, а також нормативно-правовими актами державних органів, що здійснюють регулювання ринків фінансових послуг.».

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім пункту 1 розділу І цього Закону, який набирає чинності з 1 січня 2025 року.

2. З дати набрання чинності цим Законом видача ліцензій з адміністрування фінансових активів для придбання товарів у групах припиняється.

3. Фінансові установи, які на момент набрання чинності цим Законом мали право на здійснення господарської діяльності з адміністрування фінансових активів для придбання товарів у групах:

- зобов’язанідотримуватись нормативно-правових актів, яким встановлюються вимоги до діяльності з адміністрування фінансових активів для придбання товарів у групах;

- зобов’язанівиконати свої зобов’язання за договорами з адміністрування фінансових активів для придбання товарів у групах, які були чинними на момент набрання чинності цим Законом, - відповідно до умов таких договорів, але не пізніше 1 січня 2025 року;

- не можуть створювати нові групи та/або залучати осібдо груп, які були чинними на момент набрання чинності цим Законом.

4. Кабінету Міністрів України протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

Голова Верховної Ради  України

Джерело інформації: офіційний сайт Нацкомфінпослуг https://nfp.gov.ua

Статті за темою

Актуальні питання-відповіді щодо створення та діяльності фінансових установ

Кваліфіковані послуги з питань реєстрації фінансових установ

Реєстрація всіх видів фінансових установ. Створення відокремлених підрозділів фінансової установи. Ліцензування діяльності фінансових установ. Супровід купівлі-продажу фінансових установ

tel: 0671013668, 0993869134 Viber, Telegram, WhatsApp.

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Skype: Lawfin1 Консультація безкоштовно!!!

Новини фінансового ринку

Актуальні новини фінансового ринку України

Детально!!!

Питання-відповіді

Актуальні питання-відповіді щодо створення та діяльності фінансових установ

Детально!!!

Глосарій фінансового ринку

Визначення, що застосовуються в законодавстві яким регулюються фінансові правовідносини

Детально!!!

Фінансова звітність

Фінансова звітність фінансових установ

Детально!!!

Фінансовий моніторинг

Особливості організації фінансового моніторингу в фінансовій установі

Детально!!!

Новини законодавства

Новини законодавства яким регулюється діяльність фінансових установ

Детально!!!

Актуальні матеріали

Актуальні матеріали на тему створення та діяльності фінансових компаній

Детально!!!

Організація фінансового бізнесу

Організація діяльності фінансових компаній. Організація кредитно-фінансової діяльності в Україні

Детально!!!

Ліквідація фінансової компанії

Анулювання ліцензії фінансової компанії. Виключення фінансової компанії з реєстру фінансових установ

Детально!!!

Продаж фінансових компаній

Компанія виступить консультантом з питань супроводу процедури переоформлення корпоративних прав на фінансову компанію, а так само супроводить процес внесення змін до контролюючих органів

Детально!!!

Супровід діяльності фінансових компаній

Супровід діяльності фінансових установ

Детально!!!

Хто на сайті

На сайті 236 гостей та 0 користувачів