Консультуємо з питань реєстрації фінансових установ.

Реєстрація всіх видів фінансових установ. Створення відокремлених підрозділів фінансової установи. Ліцензування діяльності фінансових установ. Супровід купівлі-продажу фінансових компаній

tel: 06710136680993869134 Viber, Telegram, WhatsApp

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Skype: Lawfin1 Консультація безкоштовно!!!

НБУ – оприлюднено бачення майбутнього регулювання діяльності ломбардів (Національний банк єдиний регулятор для Ломбардів з 01 липня 2020 року) 

НБУ – оприлюднено бачення майбутнього регулювання діяльності ломбардів (Національний банк єдиний регулятор для Ломбардів з 01 липня 2020 року) 

На сайті Національного банку розміщено інформацію щодо порядку регулювання діяльності ломбардів після 01.07.2020 року (НБУ буде єдиним регулятором для небанківських фінансових установ)

Основні тези щодо ломбардної діяльності викладено Національним банком в Білій книзі «Майбутнє регулювання діяльності ломбардів», з якою можна ознайомитись перейшовши за посиланням.

Виділимо основні засади в регулюванні Національним банком ломбардної діяльності

На даний час Ломбарди не залучають кошти фізичних осіб, таким чином Національний банк вважає, що їх діяльність становить значного ризику для стабільності фінансової системи і, як наслідок, підлягатиме спрощеному регулюванню та нагляду. Водночас Національний банк зосереджуватиме свою увагу на цілісності та прозорості ринку фінансових послуг і належній ринковій поведінці ломбардів. Переважною формою нагляду має стати безвиїзний.

 • Серед проблемних моментів в діяльності ломбардів, національний банк визначає розширення ломбардного бізнесу шляхом використання механізму «франшизи», - коли «ломбарди пропонують партнерство у вигляді «франшизи», тобто пропонують всім охочим приєднатись до цього бізнесу без проходження регуляторних процедур. чи за відсутності достатнього капіталу для відкриття власного ломбарду».
 • Крім цього, НБУ наголошує на відсутності обмеження відповідальності клієнтів перед ломбардом та недостатності в інформуванні ломбардом клієнтів щодо умов кредитування «деякі ломбарди не надають інформацію про справжній розмір процентів за кредитом; кредитні договори та договори застави мають складні для розуміння клієнта умови та містять посилання на внутрішні акти ломбарду (правила або положення, що регламентують надання ломбардом послуг тощо). Ці акти можуть бути заплутаними за змістом та структурою, розміщеними не на основній сторінці вебсайта або взагалі відсутніми на ньому. В результаті позичальник може не повністю розуміти умови договорів, які він укладає з ломбардом».
 • Ще одним з неврегульованих питань в ломбардній діяльності національний банк визначає надання ломбардних послуг не за місцезнаходженням самого ломбарду або ж його відділення, а шляхом «пропонування надання кредитів онлайн із виїздом до клієнта та подальшою доставкою предметів застави до ломбарду. Ця проблема тісно переплітається з проблемою недостатнього інформування щодо умов кредитування майбутніх позичальників».

Національний банк у Білій книзі «Майбутнє регулювання діяльності ломбардів» визначає модель регулювання ломбардного ринку та загальне бачення його розвитку. Зокрема, як вказано на сайті НБУ:

 • По-перше, майбутнє регулювання доступу ломбардів на ринок передбачатиме відсутність вимог до організаційно-правової форми юридичної особи.
 • По-друге, одночасно з видачею ліцензії на здійснення діяльності з надання фінансових послуг відомості про ломбард будуть уноситися до Реєстру фінансових установ. Зазначений підхід дасть змогу суттєво спростити процедуру ліцензування шляхом об’єднання в єдину процедуру отримання ліцензії та реєстрації заявника.
 • По-третє, заявники отримуватимуть єдину ліцензію на здійснення діяльності з надання фінансових послуг, а саме ліцензію для надання ломбардних послуг — надання кредитів під заставу рухомого майна, що передається у володіння ломбарду. Ліцензія фактично буде своєрідним конструктором, який дасть змогу заявнику обрати й зафіксувати усі необхідні послуги, які може здійснювати ломбард залежно від обраної бізнес-моделі.

Таким чином ломбарди зможуть поєднувати діяльність із надання фінансових послуг (в тому числі переказу коштів без відкриття рахунків та торгівлі валютними цінностями за умови включення до ліцензії відповідних послуг) із наданням окремих видів супровідних послуг чи здійсненням окремих видів господарських операцій, зокрема здійснювати:

 • посередницьку діяльність із страхування предмета застави на підставі агентського договору зі страховою компанією;
 • продаж предмета застави, на який ломбардом звернено стягнення;
 • оцінку заставленого майна;
 • передпродажну підготовку, ремонт, переробку майна, яке було предметом застави в ломбарді, та на яке ломбардом було звернено стягнення
 • зберігання майна;
 • надання в оренду/суборенду приміщень та іншого майна, які не використовуються для провадження ломбардної діяльності;
 • інвестування власних коштів.

Джерело інформації: офіційний сайт НБУ  https://bank.gov.ua

Організація ломбардної діяльності. Реєстрація ломбарду. Отримання ліцензії на ломбарду діяльність

Статті за темою

Актуальні питання-відповіді щодо створення та діяльності фінансових установ

Кваліфіковані послуги з питань реєстрації фінансових установ

Реєстрація всіх видів фінансових установ. Створення відокремлених підрозділів фінансової установи. Ліцензування діяльності фінансових установ. Супровід купівлі-продажу фінансових установ

tel: 0671013668, 0993869134 Viber, Telegram, WhatsApp.

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Skype: Lawfin1 Консультація безкоштовно!!!

Новини фінансового ринку

Актуальні новини фінансового ринку України

Детально!!!

Питання-відповіді

Актуальні питання-відповіді щодо створення та діяльності фінансових установ

Детально!!!

Глосарій фінансового ринку

Визначення, що застосовуються в законодавстві яким регулюються фінансові правовідносини

Детально!!!

Фінансова звітність

Фінансова звітність фінансових установ

Детально!!!

Фінансовий моніторинг

Особливості організації фінансового моніторингу в фінансовій установі

Детально!!!

Новини законодавства

Новини законодавства яким регулюється діяльність фінансових установ

Детально!!!

Актуальні матеріали

Актуальні матеріали на тему створення та діяльності фінансових компаній

Детально!!!

Організація фінансового бізнесу

Організація діяльності фінансових компаній. Організація кредитно-фінансової діяльності в Україні

Детально!!!

Ліквідація фінансової компанії

Анулювання ліцензії фінансової компанії. Виключення фінансової компанії з реєстру фінансових установ

Детально!!!

Продаж фінансових компаній

Компанія виступить консультантом з питань супроводу процедури переоформлення корпоративних прав на фінансову компанію, а так само супроводить процес внесення змін до контролюючих органів

Детально!!!

Супровід діяльності фінансових компаній

Супровід діяльності фінансових установ

Детально!!!

Хто на сайті

На сайті 193 гостя та 0 користувачів