ВРУ - проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження загальнодержавного збору на розвиток спорту»
- Деталі
- Автор: pravofin.com.ua
- Перегляди: 371
ВРУ - проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження загальнодержавного збору на розвиток спорту»
Проектом Закону передбачено внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження загальнодержавного збору на розвиток спорту з операцій купівлі іноземної валюти у готівковій формі відповідно до загальних засад встановлення податків і зборів, передбачених, передбачених цим кодексом.
Законопроектом також передбачено встановлення відповідальності платників збору за здійснення операцій з купівлі іноземної валюти у готівковій формі без видачі розрахункових документів.
Проект вноситься
народним депутатом України
Дубінським О.А
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесеннязмін до Податкового кодексу України щодо запровадження загальнодержавного збору на розвиток спорту
Верховна Рада України постановляє:
I. Внести до Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 13-14, № 15-16, № 17, ст. 112) такі зміни:
1. У статті 9:
Після підпункту 9.1.7. доповнити новим пунктом та підпунктом такого змісту:
«9.2. До загальнодержавних зборів належать:
9.2.1. Збір на розвиток спорту»
В зв’язку з цим пункти 9.2, 9.3 і 9.4 вважати відповідно пунктами 9.3, 9.4 та 9.5.
2. Доповнити новою статтею 120-3 такого змісту:
«Стаття 120-3. Ненадання платниками збору на розвиток спорту розрахункового документа
Ненадання платниками збору на розвиток спорту першого примірника розрахункового документа при здійсненні операцій з купівлі іноземної валюти у готівковій формі або надання такого документа не на повну суму –
тягне за собою накладання штрафу у розмірі 100 відсотків суми операцій з купівлі іноземної валюти, здійснених платником збору без надання розрахункових документів.»
3. Доповнити новою статтею 268-2 такого змісту:
«Стаття 268-2. Збір на розвиток спорту
268-2.1. Платники збору.
Платниками збору на розвиток спорту є уповноважені установи, визначені в Законі України «Про валюту і валютні операції», та їх структурні підрозділи, які здійснюють операції з купівлі іноземної валюти у готівковій формі.
268-2.2. Об’єкт і база оподаткування збором.
Об’єктом оподаткування збору на розвиток спорту є операції з купівлі іноземної валюти у готівковій формі.
Базою оподаткування збору на розвиток спорту є сума операцій з купівлі іноземної валюти у готівковій формі.
268-2.3. Ставки збору.
Ставка збору на розвиток спорту становить 1 відсоток від операції з купівлі іноземної валюти у готівковій формі.
268-2.4. Порядок обчислення та строки сплати збору.
Базовий податковий період дорівнює календарному дню.
Збір на розвиток спорту сплачується платниками збору на бюджетні рахунки для зарахування надходжень до державного бюджету, відкриті в головних управліннях Казначейства в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі.
Розрахункові операції з купівлі іноземної валюти у готівковій формі здійснюються платниками збору на розвиток спорту відповідно до законодавства України про застосування реєстраторів розрахункових операцій. Зокрема, платники збору на розвиток спорту зобов’язані видавати особі, у якої купують валюту, першийпримірник розрахункового документа на повну суму проведеної операції. За порушення цієї норми, що призводить до зменшення грошового зобов'язання платників збору на розвиток спорту, такі платники несуть відповідальність відповідно до статті 120-3 цього Кодексу.
При здійсненні операцій з купівлі іноземної валюти у готівковій формі платник збору нараховує та перераховує збір на розвиток спорту на зазначені в цій статті рахунки головних управлінь Казначейства не пізніше наступного робочого дня.
Платники збору подають до 20 числа місяця, що настає за звітним, до контролюючих органів декларацію (звіт) про нарахування та сплату збору на розвиток спорту при здійсненні операцій з купівлі іноземної валюти у готівковій формі за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу.
268-2.5. Національний банк України подає до контролюючих органів інформацію, зокрема, про найменування, ідентифікаційний код, адресу щодо:
268-2.5.1. банків, які отримали банківську ліцензію;
268-2.5.2. небанківських фінансових установ, які отримали ліцензії Національного банку України на здійснення валютних операцій, яким, зокрема, дозволяється здійснювати валютні операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі;
268-2.5.3. операторів поштового зв’язку, які отримали ліцензії Національного банку України на здійснення валютних операцій, та надають фінансові послуги з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі.
268-2.6. У разі внесення змін до інформації, зазначеної в абзаці другому частини 268-2.5 цієї статті, зокрема, у разі переоформлення, зупинення, поновлення, відкликання (анулювання) відповідної ліцензії, Національний банк України подає до контролюючих органів таку інформацію до 10 числа місяця, що настає за місяцем, у якому такі зміни відбулися.
268-2.7. Порядок, строки та форма подання інформації, зазначеної у пунктах 268-2.5.-268-2.6 цієї статті, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики, за погодженням з Національним банком України.
ІІ. Прикінцеві положення:
1. Цей Закон набирає чинності з 01.01.202_ року.
2. Кабінету Міністрів України у двомісячний термін з дня опублікування цього Закону забезпечити:
розробку та затвердження нормативно-правових актів передбачених цим Законом.
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.
3. Національному банку України забезпечити подання інформації, зазначеної у підпункті 268-2.5 статті 268-2 цього Закону, до 01.01.202_ року.
Голова Верховної Ради України Д.О. Разумков
Джерело інформації: офіційний сайт Верховної Ради України http://rada.gov.ua/
Будемо раді вам допомогти в питаннях пов’язаних з організацією та реєстрацією фінансових установ. Індивідуальний підхід до кожного клієнта. Кваліфіковані послуги з питань створення та реєстрації всіх видів фінансових установ, питань отримання ліцензій на фінансові послуги (факторинг, фінансовий лізинг, кредити і т.д.,), відкриття відділень фінансових установ.
Реєстрація всіх видів фінансових установ. Створення відокремлених підрозділів фінансової установи. Ліцензування діяльності фінансових установ. Супровід купівлі-продажу фінансових компаній
tel: 0671013668, 0993869134
Viber, Telegram, WhatsApp
email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Skype: Lawfin1