Консультуємо з питань реєстрації фінансових установ.

Реєстрація всіх видів фінансових установ. Створення відокремлених підрозділів фінансової установи. Ліцензування діяльності фінансових установ. Супровід купівлі-продажу фінансових компаній

tel: 06710136680993869134 Viber, Telegram, WhatsApp

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Skype: Lawfin1 Консультація безкоштовно!!!

ПОРЯДОК фінансування процесу виплат банками-агентами гарантованої суми відшкодування за вкладами

ПОРЯДОК фінансування процесу виплат банками-агентами гарантованої суми відшкодування за вкладами. Рішення ВИКОНАВЧОЇ ДИРЕКЦІЇ ФОНДУ ГАРАНТУВАННЯ ВКЛАДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ від 21.09.2017  № 4313

Порядок, який розроблено відповідно до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» (далі - Закон), встановлює процедуру вчинення дій Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд) щодо фінансування процесу виплат банками-агентами гарантованої суми відшкодування за вкладами вкладникам банків, що виводяться з ринку або ліквідуються на підставі частини другої статті 77 Закону України «Про банки і банківську діяльність» (далі - неплатоспроможні банки).

ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ ФОНДУ ГАРАНТУВАННЯ ВКЛАДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ

РІШЕННЯ

21.09.2017  № 4313


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 жовтня 2017 р.
за № 1254/31122

Про затвердження Порядку фінансування процесу виплат банками-агентами гарантованої суми відшкодування за вкладами та визнання таким, що втратило чинність, рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 05 грудня 2016 року № 2697

Відповідно до пункту 10 частини першої та частини шостої статті 12 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Порядок фінансування процесу виплат банками-агентами гарантованої суми відшкодування за вкладами, що додається.

2. Визнати таким, що втратило чинність, рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 05 грудня 2016 року № 2697 «Про затвердження Порядку фінансування процесу виплат банками-агентами гарантованої суми відшкодування за вкладами у рамках пілотного проекту з впровадження Автоматизованої системи виплат Фонду гарантування вкладів фізичних осіб», зареєстроване в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2016 року за № 1717/29847.

3. Відділу стратегії та нормативно-методологічного забезпечення разом з юридичним департаментом забезпечити подання цього рішення до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.

4. Відділу зв’язків з громадськістю та фінансової просвіти забезпечити розміщення цього рішення на офіційній сторінці Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у мережі Інтернет після його державної реєстрації.

5. Це рішення набирає чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування.

6. Контроль за виконанням цього рішення залишити за директором - розпорядником.

В.о. директора - розпорядника

А.Я. Оленчик


ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення виконавчої
дирекції Фонду гарантування
вкладів фізичних осіб
21.09.2017 № 4313


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 жовтня 2017 р.
за № 1254/31122

ПОРЯДОК 
фінансування процесу виплат банками-агентами гарантованої суми відшкодування за вкладами

1. Цей Порядок, який розроблено відповідно до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» (далі - Закон), встановлює процедуру вчинення дій Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд) щодо фінансування процесу виплат банками-агентами гарантованої суми відшкодування за вкладами вкладникам банків, що виводяться з ринку або ліквідуються на підставі частини другої статті 77 Закону України «Про банки і банківську діяльність» (далі - неплатоспроможні банки).

2. У цьому Положенні термін «виплати» вживається як сплата банком-агентом гарантованої суми відшкодування за вкладами вкладникам банків, що виводяться з ринку або ліквідуються на підставі частини другої статті 77 Закону України «Про банки і банківську діяльність».

3. Фонд здійснює фінансування процесу виплат банками-агентами за визначеними моделями фінансування та у формах попереднього фінансування, поточного фінансування, а також додаткового попереднього фінансування.

4. Фонд визначає такі моделі фінансування процесу виплат банками-агентами:

1) модель фінансування «А» (авансування), яка передбачає, що Фонд двічі на день (крім вихідних, святкових і неробочих днів) визначає потребу у фінансуванні банків-агентів та авансує виплати, виходячи з визначеної потреби;

2) модель фінансування «В» (відшкодування), яка передбачає, що банк-агент здійснює виплати за рахунок власних коштів, а Фонд двічі на день (крім вихідних, святкових і неробочих днів) здійснює відшкодування банку-агенту витрачених ним коштів.

5. Моделі фінансування процесу виплат визначаються у такому порядку:

складається список банків-агентів у низхідному порядку обсягів здійснених ними виплат за попередній місяць (далі - список);

у списку виділяється перша частина, що складається з перших банків-агентів, якими здійснені виплати, що сумарно сягають 70 відсотків загального обсягу виплат;

для банків-агентів, що містяться у першій частині списку та віднесені до І групи банків-агентів відповідно до Положення  про порядок визначення банків-агентів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, затвердженого рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 12 липня 2012 року № 6, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04 вересня 2012 року за № 1494/21806 (із змінами), визначається модель фінансування «А», а для інших банків-агентів - модель фінансування «В».

Приклад визначення моделей фінансування процесу виплат банками-агентами наведений у додатку до цього Порядку.

6. Початкове фінансування Фондом процесу виплат банками-агентами здійснюється Фондом у його робочий день з 09 до 11 години та передбачає:

1) перерахування банку-агенту, для якого визначена модель фінансування «А», суми коштів, розрахованої за такою формулою:

ПчФ = ВМх0,7-ЗМ,

де

ПчФ

-

сума коштів початкового фінансування банку-агента у поточний  робочий день Фонду;

 

ВМ

-

сума виплат банка-агента за попередній робочий день Фонду;

 

ЗМ

-

сума невикористаного залишку авансованих Фондом банку-агенту коштів на початок поточного робочого дня Фонду, а у разі повного використання авансованих Фондом коштів - сума перевищення виплат над авансованими коштами із знаком «мінус».

Значення показника ПчФ округлюється до сотень тисяч гривень в меншу сторону.

Фонд здійснює початкове фінансування лише у разі, якщо значення показника ПчФ є позитивним;

2) відшкодування банку-агенту, для якого визначена модель фінансування «В», коштів, що банк-агент витратив на виплати у період з 15 години попереднього робочого дня Фонду до 00 годин поточного робочого дня Фонду.

7. Поточне фінансування Фондом процесу виплат банками-агентами здійснюється Фондом у його робочий день з 15 до 17 години та передбачає:

1) перерахування банку-агенту, для якого визначена модель фінансування «А»,суми коштів, розрахованої за такою формулою:

ПтФ = ВПx0,25-ЗП,

де

ПтФ

-

сума коштів поточного фінансування банку-агента у поточний робочий день Фонду;

 

ВП

-

сума виплат відшкодувань банком-агентом у поточний робочий день банку-агента станом на 15 годину;

 

ЗП

-

сума невикористаного залишку авансованих Фондом банку-агенту коштів станом на 15 годину поточного робочого дня Фонду, а у разі повного використання авансованих Фондом коштів - сума перевищення виплат над авансованими коштами із знаком «мінус».

Значення показника ПтФ округлюється до сотень тисяч гривень в меншу сторону.

Фонд здійснює поточне фінансування лише у разі, якщо значення показника ПтФ є позитивним;

2) відшкодування банку-агенту, для якого визначена модель фінансування «В», коштів, що банк-агент витратив на виплати у поточний робочий день станом на 15 годину.

8. Якщо Фонд вперше розпочинає виплати вкладникам певного неплатоспроможного банку, а сума, що підлягає відшкодуванню за реєстром відшкодувань вкладникам такого банку для здійснення виплат, перевищує 500 мільйонів гривень, Фонд здійснює п’ятьом банкам-агентам додаткове попереднє фінансування.

9. Банками-агентами, що отримують додаткове попереднє фінансування, визначаються банки з найбільшими середньоденними сумами виплат за період у п’ять робочих днів Фонду поспіль, що передують дню визначення таких банків.

10. Загальна сума додаткового попереднього фінансування встановлюється Фондом на рівні 8 відсотків від суми, що підлягає відшкодуванню за реєстром відшкодувань вкладникам певного неплатоспроможного банку для здійснення виплат.

11. Загальна сума додаткового попереднього фінансування розподіляється між визначеними банками-агентами за такою формулою:

 

де

ДФ(і)

-

сума додаткового фінансування і-го банку-агента;

 

СВ(і)

-

середнє арифметичне значення денних сум виплат і-им банком-агентом за період у п’ять робочих днів Фонду поспіль, що передують дню визначення банків-агентів, що отримують додаткове попереднє фінансування;

 

ЗСВ

-

загальна сума, що підлягає відшкодуванню за реєстром відшкодувань вкладникам неплатоспроможного банку;

 

СВ(n)

-

середнє арифметичне значення денних сум виплат кожним з визначених банків-агентів за період у п’ять робочих днів Фонду поспіль, що передують дню визначення банків-агентів, що отримують додаткове попереднє фінансування.

Значення показника ДФ(і) округлюється до сотень тисяч гривень у меншу сторону.

12. Фонд перераховує суму додаткового попереднього фінансування визначеним банкам-агентам не пізніше ніж за один робочий день до початку виплат.

Директор фінансового
департаменту


О.В. Нужненко


Додаток 
до Порядку фінансування процесу 
виплат банками-агентами гарантованої 
суми відшкодування за вкладами 
(пункт 5)

ПРИКЛАД 
визначення моделей фінансування процесу виплат банками-агентами

Банк-агент

Обсяг виплат, здійснених банком-агентом у червні, гривень

Обсяг здійснених виплат наростаючим підсумком, гривень

Частка сумарних виплат у загальному обсязі виплат, відсотків

Група, до якої віднесений банк-агент

Модель фінансування, визначена для банку-агента на липень

Перша частина списку банків-агентів

Банк А

3000000,00

3000000,00

30,0

І

«А»

Банк Б

2500000,00

5500000,00

55,0

ІІ

«В»

Банк В

1600000,00

7100000,00

71,0

І

«А»

Друга частина списку банків-агентів

Банк Г

1500000,00

8600000,00

86,0

ІІ

«В»

Банк Ґ

1000000,00

9600000,00

96,0

І

«В»

Банк Д

400000,00

10000000,00

100,0

ІІІ

«В»

Всього

10000000,00

Х

Х

Х

Х

__________ 
Примітка.


Віднесення банків-агентів до І - ІІІ груп здійснюється відповідно до Положення про порядок визначення банків-агентів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, затвердженого рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 12 липня 2012 року № 6, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04 вересня 2012 року за № 1494/21806 (із змінами).

Актуальні питання-відповіді щодо створення та діяльності фінансових установ

Кваліфіковані послуги з питань реєстрації фінансових установ

Реєстрація всіх видів фінансових установ. Створення відокремлених підрозділів фінансової установи. Ліцензування діяльності фінансових установ. Супровід купівлі-продажу фінансових установ

tel: 0671013668, 0993869134 Viber, Telegram, WhatsApp.

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Skype: Lawfin1 Консультація безкоштовно!!!

Новини фінансового ринку

Актуальні новини фінансового ринку України

Детально!!!

Питання-відповіді

Актуальні питання-відповіді щодо створення та діяльності фінансових установ

Детально!!!

Глосарій фінансового ринку

Визначення, що застосовуються в законодавстві яким регулюються фінансові правовідносини

Детально!!!

Фінансова звітність

Фінансова звітність фінансових установ

Детально!!!

Фінансовий моніторинг

Особливості організації фінансового моніторингу в фінансовій установі

Детально!!!

Новини законодавства

Новини законодавства яким регулюється діяльність фінансових установ

Детально!!!

Актуальні матеріали

Актуальні матеріали на тему створення та діяльності фінансових компаній

Детально!!!

Організація фінансового бізнесу

Організація діяльності фінансових компаній. Організація кредитно-фінансової діяльності в Україні

Детально!!!

Ліквідація фінансової компанії

Анулювання ліцензії фінансової компанії. Виключення фінансової компанії з реєстру фінансових установ

Детально!!!

Продаж фінансових компаній

Компанія виступить консультантом з питань супроводу процедури переоформлення корпоративних прав на фінансову компанію, а так само супроводить процес внесення змін до контролюючих органів

Детально!!!

Супровід діяльності фінансових компаній

Супровід діяльності фінансових установ

Детально!!!

Хто на сайті

На сайті 290 гостей та 0 користувачів