Консультуємо з питань реєстрації фінансових установ.

Реєстрація всіх видів фінансових установ. Створення відокремлених підрозділів фінансової установи. Ліцензування діяльності фінансових установ. Супровід купівлі-продажу фінансових компаній

tel: 06710136680993869134 Viber, Telegram, WhatsApp

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Skype: Lawfin1 Консультація безкоштовно!!!

Щодо вимог Порядку ведення реєстру аудиторських фірм та аудиторів, які можуть проводити аудиторські перевірки фінансових установ. АУДИТОРСЬКА ПАЛАТА УКРАЇНИ. Лист від 28.02.2014 № 01-01-25/88

Щодо вимог Порядку ведення реєстру аудиторських фірм та аудиторів, які можуть проводити аудиторські перевірки фінансових установ. АУДИТОРСЬКА ПАЛАТА УКРАЇНИ. Лист від 28.02.2014  № 01-01-25/88

Зважаючи на численні звернення аудиторів та аудиторських фірм стосовно встановлення Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, вимог до аудиторів, які можуть проводити аудиторські перевірки фінансових установ, Аудиторська палата України звертається до Вас з приводу наступного.

Нормами Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" встановлено, що аудиторські перевірки фінансових установ можуть проводитися аудиторськими фірмами або аудиторами, які внесені до відповідних реєстрів, що ведуться державними органами, які здійснюють регулювання діяльності фінансових установ та ринків фінансових послуг (ст. 15).

Порядок ведення реєстру аудиторських фірм та аудиторів, які можуть проводити аудиторські перевірки фінансових установ, затверджено розпорядженням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, від 26.02.2013 р. № 640.

Однією із підстав для включення аудиторів та аудиторських фірм до зазначеного реєстру є удосконалення керівниками аудиторських фірм та аудиторами, які безпосередньо братимуть участь у проведенні аудиторських перевірок небанківських фінансових установ, своїх професійних знань за програмою, затвердженою Аудиторською палатою України та погодженою з Нацкомфінпослуг, та проходження за результатами такого удосконалення знань контрольного тестування.

Водночас звертаємо Вашу увагу на те, що правові засади здійснення аудиторської діяльності в Україні визначає Закон України "Про аудиторську діяльність", відповідно до положень якого визначення кваліфікаційної придатності на зайняття аудиторською діяльністю аудиторів здійснюється Аудиторською палатою України (ст. 10). Наявність необхідного обсягу знань для отримання сертифіката визначається шляхом проведення письмового кваліфікаційного іспиту за програмою, затвердженою Аудиторською палатою України.

Аудиторська палата України погоджується із необхідністю безперервного поглиблення, підтримання на належному рівні, розширення й оновлення аудиторами своїх професійних знань для забезпечення високої якості аудиту та супутніх послуг, що відповідає міжнародній практиці.

Відзначимо, що вимога до безперервного поглиблення професійних знань аудиторів закріплена у положеннях Директиви 2006/43/ЄС Європейського Парламенту та Ради про обов'язковий аудит річної звітності та консолідованої звітності. Зокрема, стаття 13 Директиви 2006/43/ЄС вимагає участі аудиторів у відповідних програмах безперервної освіти з метою збереження теоретичних знань, професійних навичок та цінностей на достатньо високому рівні.

З метою забезпечення високої якості аудиторських послуг та адаптації правового регулювання аудиторської діяльності в Україні до норм Європейського Союзу в межах повноважень, визначених Законом України "Про аудиторську діяльність", Аудиторською палатою України ще з 2002 року запроваджено вимогу щодо щорічного удосконалення професійних знань аудиторами України за програмами, затвердженими Аудиторською палатою України. Порядок удосконалення професійних знань аудиторів наразі визначено нормами Положення про постійне удосконалення професійних знань аудиторів України, затвердженого рішенням АПУ від 31.05.2007 № 178/5 (зі змінами та доповненнями), відповідно до якого аудитори з метою виконання умов продовження терміну чинності сертифіката щороку удосконалюють свої професійні знання та проходять контрольне тестування відповідно до вимог цього Положення (п. 1.2).

Разом з тим, чинним законодавством про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг не передбачено створення вимог щодо проходження удосконалення професійних знань для керівників та працівників аудиторських фірм, які братимуть участь у проведенні аудиторських перевірок небанківських фінансових установ. Встановлення у затвердженому розпорядженням Нацкомфінпослуг Порядку ведення реєстру вимоги до аудиторських фірм та аудиторів в частині надання ними при включенні до реєстру документа, який підтверджує удосконалення професійних знань за програмою, затвердженою АПУ та погодженою Нацкомфінпослуг, обмежує їх права на здійснення обов'язкового аудиту.

Вважаємо, що встановлена Аудиторською палатою України процедура сертифікації через проведення кваліфікаційного іспиту, що складається з двох етапів, а також вимога до щорічного удосконалення професійних знань аудиторами є достатньою підставою для забезпечення якості послуг з обов'язкового аудиту.

Крім того, встановлення Нацкомфінпослуг вимог щодо удосконалення професійних знань аудиторів створює для них додаткове фінансове навантаження, що, в свою чергу, відобразиться в цінових пропозиціях на аудиторські послуги. В умовах економічного спаду додатковий фінансовий тиск призведе до скорочення кількості аудиторських фірм та аудиторів на ринку аудиторських послуг.

Зважаючи на наведене вище та враховуючи здійснення аудиторами постійного підвищення своїх професійних знань за затвердженими Аудиторською палатою України програмами, звертаємося до Вас з пропозицією виключити із затвердженого розпорядженням Нацкомфінпослуг Порядку ведення реєстру положень, викладених у підпункті "д" пункту 3.1.1підпункті "е" пункту 3.1.2підпункті "д" пункту 4.1.1підпункті "е" пункту 4.1.2 щодо проходження удосконалення професійних знань для керівників та працівників аудиторських фірм, які братимуть участь у проведенні аудиторських перевірок небанківських фінансових установ.

З повагою,

Голова АПУ

І.І. Нестеренко

Джерело інформації: офіційний сайт Верховної Ради України http://rada.gov.ua/


Будемо раді вам допомогти в питаннях пов’язаних з організацією та реєстрацією фінансових установ. Індивідуальний підхід до кожного клієнта. Кваліфіковані послуги з питань створення та реєстрації всіх видів фінансових установ, питань отримання ліцензій на фінансові послуги (факторинг, фінансовий лізинг, кредити і т.д.,), відкриття відділень фінансових установ.

Реєстрація всіх видів фінансових установ. Створення відокремлених підрозділів фінансової установи. Ліцензування діяльності фінансових установ. Супровід купівлі-продажу фінансових компаній

tel: 0671013668, 0993869134 Viber, Telegram, WhatsApp

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Skype: Lawfin1

Актуальні питання-відповіді щодо створення та діяльності фінансових установ

Кваліфіковані послуги з питань реєстрації фінансових установ

Реєстрація всіх видів фінансових установ. Створення відокремлених підрозділів фінансової установи. Ліцензування діяльності фінансових установ. Супровід купівлі-продажу фінансових установ

tel: 0671013668, 0993869134 Viber, Telegram, WhatsApp.

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Skype: Lawfin1 Консультація безкоштовно!!!

Новини фінансового ринку

Актуальні новини фінансового ринку України

Детально!!!

Питання-відповіді

Актуальні питання-відповіді щодо створення та діяльності фінансових установ

Детально!!!

Глосарій фінансового ринку

Визначення, що застосовуються в законодавстві яким регулюються фінансові правовідносини

Детально!!!

Фінансова звітність

Фінансова звітність фінансових установ

Детально!!!

Фінансовий моніторинг

Особливості організації фінансового моніторингу в фінансовій установі

Детально!!!

Новини законодавства

Новини законодавства яким регулюється діяльність фінансових установ

Детально!!!

Актуальні матеріали

Актуальні матеріали на тему створення та діяльності фінансових компаній

Детально!!!

Організація фінансового бізнесу

Організація діяльності фінансових компаній. Організація кредитно-фінансової діяльності в Україні

Детально!!!

Ліквідація фінансової компанії

Анулювання ліцензії фінансової компанії. Виключення фінансової компанії з реєстру фінансових установ

Детально!!!

Продаж фінансових компаній

Компанія виступить консультантом з питань супроводу процедури переоформлення корпоративних прав на фінансову компанію, а так само супроводить процес внесення змін до контролюючих органів

Детально!!!

Супровід діяльності фінансових компаній

Супровід діяльності фінансових установ

Детально!!!

Хто на сайті

На сайті 187 гостей та 0 користувачів