Організація факторингової діяльності
Організація факторингової діяльності. Реєстрація факторингової компанії. Ліцензія на факторинг
- Деталі
- Автор: pravofin.com.ua
- Перегляди: 8477
За договором факторингу (фінансування під відступлення права грошової вимоги) одна сторона (фактор) передає або зобов'язується передати грошові кошти в розпорядження другої сторони (клієнта) за плату (у будь-який передбачений договором спосіб), а клієнт відступає або зобов'язується відступити факторові своє право грошової вимоги до третьої особи (боржника). Клієнт може відступити факторові своє право грошової вимоги до боржника з метою забезпечення виконання зобов'язання клієнта перед фактором.
Предметом договору факторингу може бути право грошової вимоги, строк платежу за яким настав, а так само право вимоги, яке виникне в майбутньому. Згідно статті 4 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринку фінансових послуг» послуга факторинг відноситься до фінансових послуг.
Фінансові установи мають право надавати послуги з факторингу з урахуванням вимог Цивільного кодексу України та цього Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», може надавати послуги з пов'язаного з цим ведення обліку грошових вимог, надання поруки за виконання боржником свого обов'язку за грошовими вимогами постачальників товарів (послуг) та пред'явлення до сплати грошових вимог від імені постачальників товарів (послуг) або від свого імені, а також інші послуги, спрямовані на одержання коштів від боржника.
ПРОЦЕС СТВОРЕННЯ ФІНАНСОВОЇ КОМПАНІЇ. ОТРИМАННЯ ЛІЦЕНЗІЇ НА ЗДІЙСНЕННЯ ФІНАНСОВОЇ ПОСЛУГИ - ФАКТОРИНГ
Створення факторингової компанії потребує реєстрації юридичної особи, в державній реєстраційній службі за місцем знаходження факторингової компанії. При створенні факторингової компанії слід звернути на те, що місцем реєстрації (юридична адреса факторингової компанії) має виступати приміщення яке має статус - нежитлового. Відповідно при виборі офісу для факторингової компанії зверніть увагу на статус приміщення яке передається в оренду.
- Реєстрація факторингової компанії, передбачає наявність відповідних вимогам законодавства України директора факторингової компанії, головного бухгалтера факторингової компанії. Зокрема вимоги до директора факторингової компанії, і головного бухгалтера факторингової компанії стосуються наявності у них трудового стажу на ринках фінансових послуг, проходження директором факторингової компанії та головним бухгалтером факторингової компанії курсів підвищення кваліфікації для директорів та головних бухгалтерів фінансових установ.
- В штаті факторингової компанії повинен бути відповідальний за проведення фінансового моніторингу. Посада відповідального за проведення фінансового моніторингу в факторингової компанії прирівнюється до керівної посади. Особа призначена на посаду відповідального за проведення фінансового моніторингу в факторингової компанії повинно пройти курси підвищення кваліфікації з фінансового моніторингу.
- Реєстрація факторингової компанії, передбачає внесення засновниками факторингової компанії статутного капіталу грошовими коштами – суми не менше 3 000 000 гривень. Дана вимога пов'язана з тим, що згідно законодавства України, власний капітал факторингової компанії повинен бути не менше 3 000 000 гривень. Так само, законодавством заборонено формувати статутний капітал факторингової компанії майном, цінними паперами і так далі. Формувати статутний капітал факторингової компанії можна виключно грошовими коштами.
Реєстрація факторингової компанії в Нацфінпослуг. Реєстрація факторингової компанії в Нацкомфінпослуг здійснюється шляхом звернення до Національної комісії, яка здійснює державне регулювання ринків фінансових послуг. Для внесення факторингової компанії до реєстру фінансових установ компанія подає відповідний пакет документів, якими підтверджується відповідність факторингової компанії вимогам встановленим законодавством України до фінансових установ. Згідно законодавства, Нацкомфінпослуг повинна протягом 30 днів прийняти рішення про надання факторингової компанії статусу фінансової установи.
Отримання ліцензії для факторингової компанії на надання фінансової послуги - факторинг. Для отримання ліцензії факторингова компанія повинна відповідати Ліцензійним умовам, в тому числі в компаннії повинні бути розродлені та затвердженні Правила, що регламентують порядок надання фінансових послуг (факторинг), та примірних договорів зі споживачами фінансових послуг (факторинг), які мають відповідати вимогам законодавства та затверджуватись уповноваженим органом заявника відповідно до його установчих документів.
Реєстрація факторингової компанії в Держфінмоніторинг. Реєстрація факторингової компанії в Держфінмоніторинг (постановка на облік в Держфінмоніторинг) це процедура яка передбачена Законом України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму». Так згідно пункту 1 частини 2 статті 5 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму» - фінансова компанія, а в даному випадку факторингова компанія це теж фінансова установа, відноситься до суб'єктів фінансового моніторингу. Згідно пункту 1, частини 2, статті 6 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму», суб'єкт первинного фінансового моніторингу зобов'язаний стати на облік в спеціально уповноваженому органі, як суб'єкт первинного фінансового моніторингу.
Компанія "Право та фінанси груп" надає професійні послуги з питань створення, реєстрації та ліцензування фінансових установ, розробки правил надання фінансових послуг, договорів надання фінансових послуг. Супровід купівлі-продажу фінансових установ, отримання погодження на набуття істотної участі в фінансовій установі. Консультації з питань створення, закриття, зміни адреси відокремлених підрозділів, відкриття операційних кас