Консультуємо з питань реєстрації фінансових установ.

Реєстрація всіх видів фінансових установ. Створення відокремлених підрозділів фінансової установи. Ліцензування діяльності фінансових установ. Супровід купівлі-продажу фінансових компаній

tel: 06710136680993869134 Viber, Telegram, WhatsApp

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Skype: Lawfin1 Консультація безкоштовно!!!

Організація ломбардної діяльності

Організація ломбардної діяльності. Реєстрація ломбарду. Отримання ліцензії на ломбарду діяльність

Ломбард - фінансова установа, виключним видом діяльності якої є надання на власний ризик фінансових кредитів фізичним особам за рахунок власних коштів, під заставу майна на визначений строк і під відсоток, а так само надання супутніх ломбардних послуг. Супутні послуги ломбарду - послуги, які є передумовою надання фінансового кредиту або випливають з його надання. Іншими словами, супутні послуги ломбарду - це ті послуги, це ті які безпосередньо пов'язані з наданням ломбардом фінансового кредиту.


Супутні послуги ломбарду - послуги, які є передумовою надання фінансового кредиту або випливають з його надання. Страхування предмета застави - укладення договору між ломбардом та страховою компанією або між позичальником та страховою компанією про страхування предмета застави, наданого як забезпечення фінансового кредиту ломбарду, за рахунок та в інтересах власника предмета застави на строк дії договору фінансового кредиту. Відокремлені підрозділи ломбарду - філії та відділення, що розташовані поза місцезнаходженням ломбарду та здійснюють усі або частину його функцій з надання фінансових та супутніх послуг ломбарду.

Супутні послуги ломбарду:

  • оцінка заставного майна відповідно до норм чинного законодавства та/або умов договору;
  • надання посередницьких послуг зі страхування предмета застави на підставі агентського договору зі страховою компанією;
  • реалізація заставленого майна відповідно до норм чинного законодавства та/або умов договору.

Ломбард, на відміну від інших видів фінансових установ, повинен бути створений у формі повного товариства. Повне товариство – це спеціальна організаційно-правова форма юридичної особи. Згідно статті 66 Закону України «Про господарські товариства» повне товариство – це товариство, всі учасники якого займаються спільною підприємницькою діяльністю і несуть солідарну відповідальність за зобов'язаннями товариства усім своїм майном. Так само, законодавством встановлено вимоги до найменування ломбарду.
Місцем реєстрації ломбарду, як юридичної особи має бути нежитлове приміщення. Крім цього, при виборі приміщення де будуть надаватися ломбардні послуги слід враховувати вимоги які встановлені законодавством (нежитлове приміщення, наявність окремого приміщення для збереження заставного майна і так далі).

«приміщення - частина нежитлового внутрішнього об'єму будівлі, обмежена будівельними елементами, з можливістю входу і виходу, яка використовується ломбардом чи його відокремленим підрозділом при наданні фінансових та супутніх послуг ломбарду та для зберігання заставленого майна»

Персонал ломбарду повинен відповідати вимогам встановленим законодавствомЗокрема директор ломбарду, головний бухгалтер ломбарду, повинні мати відповідний трудовий стаж, а так само пройти курси підвищення кваліфікації для директорів ломбардів та головних бухгалтерів ломбардів. Крім цього, законодавством передбачено наявність у штаті ломбарду відповідального за фінансовий моніторинг в ломбарді, до якого так само встановлені вимоги щодо проходження спеціальних курсів. Проходження спеціальних курсів так само передбачено і для оцінювачів дорогоцінних металів. Які приймає ломбард в якості застави (закладу) в ломбарді і так далі.

Для того що б ломбард міг надавати фінансові послуги, він повинен бути внесений до державного реєстру фінансових установДля реєстрації ломбарду в реєстрі фінансових установ необхідно звернутись до Нацкомфінпослуг з пакетом документів які підтверджують, що ломбард відповідає встановленим законодавством України вимогам.

Згідно законодавства України, власний капітал ломбарду має становити не менше 500 тисяч гривень, а у разі наявності у ломбарду відокремлених підрозділів - не менше ніж 1 мільйон гривень. Формувати статутний капітал ломбарду майном, цінними паперами, борговими зобовязаннями - заборонено законодавством.

Ломбард повинен отримати ліцензію на надання фінансової послуги - надання позик, в тому числі на умовах фінансового кредиту. Для цього, ломбард повинен відповідати Ліцензійним вимогам. За надання ліцензії для ломбарду - на надання фінансових кредитів справляється плата в розмірі одного прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.

Згідно законодавства України ломбард надає фінансові послуги, і згідно статті 5 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення", ломбард повинен розробити правила фінансового моніторингу, програму фінансового моніторингу, інструкцію по фінансовому моніторингу, а так само ряд інших локальних актів якими регламентовано порядок проведення в ломбарді фінансового моніторингу.

Організація ломбардної діяльності, передбачає наявність у ломбарді програмного забезпечення для ведення бухгалтерського обліку, податкового обліку, формування звітності в Нацкомфінпослуг.
Ломбард може відкривати відділення по всій території України. При цьому, важливо враховувати що до приміщень де знаходяться відділення законодавством встановлені вимоги щодо їх нежитлового статусу і так далі. Крім цього, для того що б відділення ломбарду могло надавати фінансові послуги, воно має бути зареєстровано Нацкомфінпослуг, та отримати код ЄДРПОУ.


Компанія "Право та фінанси груп" надає професійні послуги з питань створення, реєстрації та ліцензування фінансових установ, розробки правил надання фінансових послуг, договорів надання фінансових послуг. Супровід купівлі-продажу фінансових установ, отримання погодження на набуття істотної участі в фінансовій установі. Консультації з питань створення, закриття, зміни адреси відокремлених підрозділів, відкриття операційних кас

Статті за темою

Актуальні питання-відповіді щодо створення та діяльності фінансових установ

Кваліфіковані послуги з питань реєстрації фінансових установ

Реєстрація всіх видів фінансових установ. Створення відокремлених підрозділів фінансової установи. Ліцензування діяльності фінансових установ. Супровід купівлі-продажу фінансових установ

tel: 0671013668, 0993869134 Viber, Telegram, WhatsApp.

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Skype: Lawfin1 Консультація безкоштовно!!!

Новини фінансового ринку

Актуальні новини фінансового ринку України

Детально!!!

Питання-відповіді

Актуальні питання-відповіді щодо створення та діяльності фінансових установ

Детально!!!

Глосарій фінансового ринку

Визначення, що застосовуються в законодавстві яким регулюються фінансові правовідносини

Детально!!!

Фінансова звітність

Фінансова звітність фінансових установ

Детально!!!

Фінансовий моніторинг

Особливості організації фінансового моніторингу в фінансовій установі

Детально!!!

Новини законодавства

Новини законодавства яким регулюється діяльність фінансових установ

Детально!!!

Актуальні матеріали

Актуальні матеріали на тему створення та діяльності фінансових компаній

Детально!!!

Організація фінансового бізнесу

Організація діяльності фінансових компаній. Організація кредитно-фінансової діяльності в Україні

Детально!!!

Ліквідація фінансової компанії

Анулювання ліцензії фінансової компанії. Виключення фінансової компанії з реєстру фінансових установ

Детально!!!

Продаж фінансових компаній

Компанія виступить консультантом з питань супроводу процедури переоформлення корпоративних прав на фінансову компанію, а так само супроводить процес внесення змін до контролюючих органів

Детально!!!

Супровід діяльності фінансових компаній

Супровід діяльності фінансових установ

Детально!!!

Хто на сайті

На сайті 153 гостя та 0 користувачів