Консультуємо з питань реєстрації фінансових установ.

Реєстрація всіх видів фінансових установ. Створення відокремлених підрозділів фінансової установи. Ліцензування діяльності фінансових установ. Супровід купівлі-продажу фінансових компаній

tel: 06710136680993869134 Viber, Telegram, WhatsApp

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Skype: Lawfin1 Консультація безкоштовно!!!

Реєстрація кредитної установи. Організація діяльності по кредитуванню. Ліцензія на кредитування

Кредитна установа - фінансова установа, яка відповідно до закону має право надавати фінансові кредити. На відміну від інших видів фінансових установ, кредитна компанія може здійснювати кредитування, не тільки за рахунок власних коштів, а й за рахунок залучених коштів. Можливість надавати кредити за рахунок залучених коштів одна з переваг кредитної установи. До мінусів кредитної компанії можна віднести, то що кредитна компанія крім кредитування, не може більше надавати жодних видів фінансової діяльності.


Кредитна установа може провадити діяльність з надання фінансових кредитів за рахунок залучених коштів (у тому числі здійснювати іпотечне кредитування) тільки після отримання ліцензії Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг. На підставі ліцензії, кредитна установа має право надавати фінансові кредити за рахунок залучених коштів (у тому числі здійснювати іпотечне кредитування), здійснювати згідно з законодавством України обслуговування кредитів та рефінансування іпотечних кредиторів.

Згідно Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» - фінансовий кредит - кошти, які надаються у позику юридичній або фізичній особі на визначений строк та під процент.

ПРОЦЕС СТВОРЕННЯ КРЕДИТНОЇ УСТАНОВИ. ОТРИМАННЯ ЛІЦЕНЗІЇ НА ЗДІЙСНЕННЯ ФІНАНСОВОЇ ПОСЛУГИ - НАДАННЯ ПОЗИК, В ТОМУ ЧИСЛІ НА УМОВАХ ФІНАНСОВОГО КРЕДИТУ

Реєстрація кредитної установи передбачає, що кредитна установа відповідає вимогам встановленим законодавством України до кредитних установ.
Реєстрація кредитної установи передбачає:

  1. Реєстрацію кредитної установи, як юридичної особи за місцем знаходження в державній реєстраційній службі 
  2. Реєстрація кредитної установи в Нацкомфінпослуг, тобто надання кредитній компанії статусу фінансової установи з правом надання фінансової послуги – кредитування. 
  3. Отримання ліцензії для кредитно установи на надання фінансової послуги - надання позик, в тому числі на умовах фінансового кредиту
  4. Постановка кредитної установи на облік в ДЕРЖФІНМОНІТОРИНГ, як суб’єкта фінансового моніторингу

Вимоги які слід враховувати на етапі звернення в Нацфінпослуг для включення кредитної компанії до реєстру фінансових установ та отримання ліцензії на надання фінансової послуги - надання позик, в тому числі на умовах фінансового кредиту:

  • відповідність директора кредитної установи, головного бухгалтера кредитної установи – які повинні відповідати вимоги встановленим законодавством до даних посадовим особам. В штаті кредитної компанії повинен бути відповідальний за фінансовий моніторинг, до якого законодавством встановлено особливі вимоги.
  • вимоги до приміщення, зокрема приміщення де буде зареєстрована кредитна компанія повинна мати статус нежитлового
  • наявність програмного забезпечення для ведення та обліку виданих кредитів, наявність інших технічних засобів (комп'ютерна техніка, телефон, факс і так далі).
  • наявність встановлених законодавством власних коштів у кредитної компанії для набуття статусу фінансової компанії (наявність фінансових активів у кредитної компанії не менше 3-х мільйонів гривень).
  • наявність правил та договорів з надання фінансових кредитів, що відповідають законодавству та затверджені в кредитній установі.

Діяльність з надання фінансових кредитів підлягає фінансовому моніторингу. Відповідно, для того що б кредитна компанія не порушувала у своїй діяльності вимоги Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму», вона повинна розробити правила фінансового моніторингу, програму фінансового моніторингу, інструкцію з фінансового моніторингу, а так само ряд інших локальних актів якими регулюється виконання вимог з фінансового моніторингу.

Реєстрація кредитної компанії в Нацкомфінпослуг (реєстрація кредитної компанії в реєстрі фінансових установ) - дає можливість кредитній компанії надавати кредити, але тільки за рахунок власних коштів кредитної компанії (засобів внесених до засновниками в статутний капітал кредитної компанії, субординованого капіталу і так далі). Для надання кредитної компанією кредитів за рахунок залучених коштів, кредитна компанії повинна отримати ліцензію на кредитування за рахунок залучених коштів. За видачу ліцензії для кредитної компанії на кредитування за рахунок залучених коштів, законодавством встановлено сплату державного платежу.

Організація діяльності з кредитування передбачає наявність в кредитній установі програмного забезпечення для ведення бухгалтерського обліку, податкового обліку, формування звітності в Нацкомфінпослуг. Кредитна установа може відкривати відділення (пункти кредитування) по всій території України.


Компанія "Право та фінанси груп" надає професійні послуги з питань створення, реєстрації та ліцензування фінансових установ, розробки правил надання фінансових послуг, договорів надання фінансових послуг. Супровід купівлі-продажу фінансових установ, отримання погодження на набуття істотної участі в фінансовій установі. Консультації з питань створення, закриття, зміни адреси відокремлених підрозділів, відкриття операційних кас

Актуальні питання-відповіді щодо створення та діяльності фінансових установ

Кваліфіковані послуги з питань реєстрації фінансових установ

Реєстрація всіх видів фінансових установ. Створення відокремлених підрозділів фінансової установи. Ліцензування діяльності фінансових установ. Супровід купівлі-продажу фінансових установ

tel: 0671013668, 0993869134 Viber, Telegram, WhatsApp.

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Skype: Lawfin1 Консультація безкоштовно!!!

Новини фінансового ринку

Актуальні новини фінансового ринку України

Детально!!!

Питання-відповіді

Актуальні питання-відповіді щодо створення та діяльності фінансових установ

Детально!!!

Глосарій фінансового ринку

Визначення, що застосовуються в законодавстві яким регулюються фінансові правовідносини

Детально!!!

Фінансова звітність

Фінансова звітність фінансових установ

Детально!!!

Фінансовий моніторинг

Особливості організації фінансового моніторингу в фінансовій установі

Детально!!!

Новини законодавства

Новини законодавства яким регулюється діяльність фінансових установ

Детально!!!

Актуальні матеріали

Актуальні матеріали на тему створення та діяльності фінансових компаній

Детально!!!

Організація фінансового бізнесу

Організація діяльності фінансових компаній. Організація кредитно-фінансової діяльності в Україні

Детально!!!

Ліквідація фінансової компанії

Анулювання ліцензії фінансової компанії. Виключення фінансової компанії з реєстру фінансових установ

Детально!!!

Продаж фінансових компаній

Компанія виступить консультантом з питань супроводу процедури переоформлення корпоративних прав на фінансову компанію, а так само супроводить процес внесення змін до контролюючих органів

Детально!!!

Супровід діяльності фінансових компаній

Супровід діяльності фінансових установ

Детально!!!

Хто на сайті

На сайті 161 гість та 0 користувачів