ПОРЯДОК надання державними органами, державними реєстраторами на запит суб’єкта первинного фінансового моніторингу інформації про клієнта. Постанова КМУ від 8 вересня 2015 р. № 693

ПОРЯДОК надання державними органами, державними реєстраторами на запит суб’єкта первинного фінансового моніторингу інформації про клієнта. Постанова КМУ від 8 вересня 2015 р. № 693

Порядок визначає механізм надання державними органами, державними реєстраторами на запит суб’єкта первинного фінансового моніторингу (далі - суб’єкт) інформації, що стосується ідентифікації та/або необхідна для вивчення клієнта, уточнення інформації про нього або проведення поглибленої перевірки клієнта (далі - інформація про клієнта).

Детальніше:ПОРЯДОК надання державними органами, державними реєстраторами на запит суб’єкта первинного...

ПОРЯДОК подання інформації для взяття на облік (зняття з обліку) суб’єктів первинного фінансового моніторингу, виявлення та реєстрації, а також подання суб’єктами первинного фінансового моніторингу Державній службі фінансового моніторингу інформації про ф

ПОРЯДОК подання інформації для взяття на облік (зняття з обліку) суб’єктів первинного фінансового моніторингу, виявлення та реєстрації, а також подання суб’єктами первинного фінансового моніторингу Державній службі фінансового моніторингу інформації про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, іншої інформації, що може бути пов’язана з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму чи фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення. Постанова КМУ від 5 серпня 2015 р. № 552

Порядок визначає механізм подання суб’єктами первинного фінансового моніторингу (далі - суб’єкти) до Держфінмоніторингу відповідно до Закону України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення” (далі - Закон) інформації, необхідної для взяття їх на облік як суб’єктів та зняття з обліку, а також виявлення, реєстрації, подання суб’єктами Держфінмоніторингу інформації про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, іншої інформації, що може бути пов’язана з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму чи фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення.

Детальніше:ПОРЯДОК подання інформації для взяття на облік (зняття з обліку) суб’єктів первинного фінансового...

Держфінмоніторинг - проект Змін щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами-підприємцями

Про внесення змін до Порядку проведення перевірок Державною службою фінансового моніторингу України суб’єктів первинного фінансового моніторингу

Відповідно до вимог Закону України від 23 березня 2017 року  № 1982 – VIII  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами-підприємцями»

НАКАЗУЮ:

1.            Внести до Порядку проведення перевірок Державною службою фінансового моніторингу України суб’єктів первинного фінансового моніторингу, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14 квітня 2015 року № 436, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 травня 2015 року за № 492/26937, такі зміни:

1)            в  абзаці першому пункту 4 розділу ІІІ слова «та скріплену печаткою (за наявності) СПФМ та/або його відокремленого підрозділу» виключити;

2)            в абзаці восьмому пункту 2 розділу VIII слова «та скріпити печаткою СПФМ (за наявності) та/або його відокремленого підрозділу» виключити;

3)            у тексті Порядку та додатку 3 до нього слова «відбитком печатки (за наявності)» замінити словами «підписом уповноваженої особи».

2.            Департаменту податкової політики Міністерства фінансів України  
(___________) та Департаменту координації системи фінансового моніторингу Державної служби фінансового моніторингу України (Глущенко О.О.) в установленому порядку забезпечити:

подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;

Детальніше:Держфінмоніторинг - проект Змін щодо використання печаток юридичними особами та фізичними...

Фінансовий моніторинг в фінансових установах. Здійснення фінансового моніторингу в фінансовій компанії

З метою забезпечення виконання вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, фінансові установи призначають відповідального працівника.
Відповідальний працівник (відповідальний за проведення фінансового моніторингу у фінансовій компанії) очолює і координує здійснення (реалізацію) системи заходів щодо запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму установи.
Відповідальний працівник (відповідальний за проведення фінансового моніторингу у фінансовій компанії) призначається за посадою на рівні керівництва установи.
З урахуванням особливостей організаційної структури фінансової установи може бути створено окремий структурний підрозділ з питань проведення фінансового моніторингу. При цьому, даний підрозділ функціонує відповідно до положення про цей структурний підрозділ. Керівником цього підрозділу є відповідальний працівник.
У разі недоцільності введення окремої посади або призначення працівника, на якого покладаються обов'язки відповідального працівника (відповідальний за проведення фінансового моніторингу у фінансовій компанії), відповідальним за проведення фінансового моніторингу може призначатися керівник установи.

Детальніше:Фінансовий моніторинг в фінансових установах. Здійснення фінансового моніторингу в фінансовій...